- Advertisement -

TAG

vetevendosja

Vetëvendosja do të gabojë rëndë, nëse do bëhet si “Rilindja” e Shqipërisë!

Nga Kim Mehmeti  Fitorja e vërtetë e Kosovës nuk ka të bëjë me atë të Lëvizjes Vetëvendosje, por me të vërtetën se ajo përfundimisht ia zbardhi...

Hoti sulmon Vetëvendosjen: Nuk do t’ia japim shansin më që të udhëheqin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, para qytetarëve në Suharekë, deklaroi se nuk do t’i japin shansin Vetëvendosjes që të udhëheqin. Hoti tha se në ditën...

Kurti: Dialogu me Serbinë bëhet pa presidentë rrotull

Kreu i LVV-së, Albin Kurti këtë të martë është shprehur me 14 shkurti do të jetë një referendum që do të ju mundësojë qytetarëve...

Momentumi i Albin Kurtit

Nga Ilir Babaramo “U çmend dhe Liburni”,- mendova për një çast ndërkohë që ndiqja seancën parlamentare, ku po votohej mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti....

Zyrtare: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje (film)

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë nënshkruar mesditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet elektorale të shkurtit. Sipas asaj që deklaruan...

Kërkoi shtetësi nga Kosova për t’ju bashkuar Vetëvendosjes? Flet Ditmir Bushati

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. “Lajmi i botuar në një portal në...

Lëvizja Vetëvendosje: Të arrestohet Ardi Veliu!

Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi ditën e sotme se vrasja e Klodian Rashës nga polici ishte përplasje aksidentale, pasi sipas tij i riu nuk...

“Propaganda duhet të marrë fund”/ PDIU: Të miratohet rezoluta për dënimin e genocidit serb

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet në një deklaratë të publikuar në rrjetet sociale kërkon nga parlamenti i Shqipërisë që të miratojë rezolutën e propozuar...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Latest news

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...
- Advertisement -