- Advertisement -

TAG

ujë

Kejdi Mehmetaj i lag me ujë, Balla: Na dhunuan deputetet gra dhe vajza (Film)

Një nga deputetet aktive gjatë “luftës” me miell e ujë në Parlament sot, ka qenë edhe Kejdi Mehmetaj. Në fjalën e tij jashtë kuvendit...

Bulqizë, qendra shëndetësore pa drita e ujë prej dy vjetësh (Film)

Në fshatin Zogjë të Bulqizës, qendra ambulante nuk furnizohet prej dy vjetësh me energji elektrike dhe ujë të pijshëm. E ndërtuar nga shoqata bamirëse, kjo...

Pensionistët do paguajnë taksë prone, qeveria s’pret të paguash, të fut duart në xhep

Nga Blendi Salaj Duke filluar nga 1 Prilli edhe familjet e pensionistëve në Tiranë do paguajnë taksën e pronës. Kjo do u kushtojë deri në...

Nëna e dëshmorit jeton në kushte çnjerëzore në Vlorë, shtëpia e 74-vjeçares e rrethuar nga uji

Shtëpia po i shembet mbi kokë, e rrethuar nga uji dhe pa asnjë përkrahje jeton 74-vjeçarja Qeriba Lazemetja në lagjen 1 maji të qytetit...

Alarmante? Niveli i ujit në Fierzë 4 m larg kuotës maksimale

Reshjet intensive të shiut gjatë fundjavës dhe shkrirja e borës kanë rritur nivelin e ujit në Liqenin e Fierzës. Lumenjtë dhe përrenjtë dhjetëfishuan prurjet,...

Kundër kollës dhe bronshitit, kura me banane dhe mjaltë

Kolla kronike dhe bronshiti janë probleme shëndetsore stërmunduese për organizmin. Në shumicën e rasteve, këto probleme kërkojnë trajtim të imtësishëm mjekësor. Përveç tyre, përdoren edhe kura...

4 elementët e Empedoklit dhe ferri Kosovë

Nga Ag Apolloni Filozofi i lashtë grek, Empedokli, katër elementet më të rëndësishme për jetë i konsideronte: tokën, ajrin, ujin dhe zjarrin. Në Kosovë, toka...

Fotografi i njohur publikon shkrepjen pikante të Bashës: Ju tha goja për ujë, mbase ju kujtua gjaku i të rënëve në bulevard

Në mediat elektronike kanë filluar të qarkullojnë disa foto pikante të zhvillimeve që shoqëruan protestën e opozitës në bulevard. Një prej këtyre pamjeve është publikuar...

Më dhimbseni ju që i rrisni fëmijët jashtë Shqipërisë

Nga Anxhela Cikopano  Më dhimbseni ju që i rrisni fëmijët jashtë Shqipërisë. Fëmijët tuaj nuk do të provojnë kurrë emocionet e vërteta, ato që shoqërojnë...

Bovilla, Bashkia Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm për furnizimin me ujë

Reshjet e dendura që kanë përfshirë Tiranën, që prej mbrëmjes së djeshme dhe gjatë natës, kanë shkaktuar turbullirë në Liqenin e Bovillës, duke sjellë...

Latest news

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...
- Advertisement -