- Advertisement -

TAG

ujë

Aleksandër Gjoka: Kam pirë aq alkool sa mund të mbushja 3 autobotë, tani vetëm ujë

Aleksandër Gjoka është pa më të voglin dyshim një nga këngëtarët më të dashur për shqiptarët. Të vjetër e të rinj, të gjithë e...

Pa ujë, rrugë dhe kanale, fshati i Kuçovës i harruar nga të gjitha qeveritë

Në fshatin Gegë të Kuçovës nuk ka mbërritur ende asfalti. Që prej 60 vjetësh, banorët nuk mbajnë mend të jetë vënë dorë për rrrugë...

Vendgrumbullim mikrobesh, si të pastroni depozitën e ujit që keni në shtëpi

Në mungesë të ujit të rrjedhshëm 24 orë, shumë qytetarë përdorin në shtëpitë e tyre ujë që vjen nga depozitat personale. Por depozitat nëse nuk...

Gruda, fshati pa ujë (Film)

Zona e Grudës, ndonëse vetëm 5 km larg qytetit të Shkodrës, nuk furnizohet me ujë të pijshëm prej 2 vjetësh. Banorëve të kësaj zone u...

“Urinë e shuajmë me ujë” (film)

11 vite më parë, familja Huli që banon në Bathore, iku nga zonat e thella të veriut e ndërtuan një shtëpi-barake që nuk e...

Vij nga Amerika në Shqipëri, e lahem me orar

Nga Agim Xhafka Çdo vit unë vij në Shqipëri. E marr parasysh udhëtimin e gjatë nga Amerika, lodhjen, shpenzimet, se dua të gjendem mes njerëzve...

I bëmë librat ujë si popull…

Aktivistë të shoqërisë civile kanë protestuar sot përpara ambienteve të Bibliotekës Kombëtare, pas përmbytjes që iu bë pak ditë më parë katit të parë...

Rritja e “bujshme”, një kafe dhe dy shishe ujë më shumë për pensionistët

Kryeministri Rama njoftoi dje se prej 1 korrikut pensionistët do të marrin 2,8 për qind më shumë para. "Lajm i mirë për pensionistët”, thuhej...

Sikur të dërgohej në një laborator të huaj uji që pimë dhe të merrej përgjigjia e cilësisë për 1 ditë…

Nga Lufti Dervishi Sikur…. Sikur të dërgohej në një laborator të huaj dhe të merrej përgjigjia brenda 24 orëve … Cilësinë e miellit me të cilit gatuhet...

Edhe Bushati dhunoi deputetët, i lagu me ujë (Film)

Taulant Balla deklaroi se deputetet e opozitës ushtruan dhunë ndërsa për ta faktuar këtë publikoi një video ku Kejdi Mehmetaj i lag me ujë....

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -