- Advertisement -

TAG

turizmi

“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve (film)

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve....

PD akuza qeverisë: Turizmi në pikë të hallit, po shkon drejt falimentimit për shkak të pandemisë

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akzuar qeverinë duke thënë se ka lënë pa mbështeje ekonomike turizmin. Me anë të një postimi në...

Pasojat nga Covid 19 në ekonomi, Shqipëria ndër vendet me varësi më të lartë nga turizmi në botë

Shqipëria vlerësohet si një nga shtetet që do ta vuajë më shumë pandeminë e Covid-19 në ekonominë e saj, me një rënie që varion...

Çfarë do të ndodhë me transportin publik dhe me sezonin veror? Ja çfarë thotë Rama (live)

Kryeministri Edi Rama thotë se ky do të jetë viti i turizmit të shqiptarëve pasi qeveria po përpiqet të hapë të gjitha rrugët për...

Flora Xhemani: Qeveria duhet të ketë një datë për fillimin e sezonit turistik

Flora Xhemani Baba eksperte e turizmit është shprehur se situata e pandemisë ka ndikuar shumë në ecurinë e turizmit që tashmë është në vështirësi...

Turizmi, ky humbës i madh!

Nga Flora Xhemani Baba Përfundimisht turizmi nuk ka për të qenë kurrë një sektor i qëndrueshëm në ekonominë shqiptare, sepse edhe tani, në arritjen më...

Shqipërinë “e braktisin” fqinjët, në janar na vizituan më pak të huaj për turizëm

Instituti i Statistikave raportoi se hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin janar 2019 janë 574.048, krahasuar me janar...

Çelja e sezonit turistik, Rama në Orikum: Turizmi në jug është rritur me 15%, projektet që kemi

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Orikum të Vlorës për të treguar strategjinë e qeverisë në lidhje me sezonin turistik 2018. “Synojmë...

Turizmi dentar! Italianët zgjedhin Shqipërinë jo vetëm për pushime

Një rrugë e dy punë! Me këtë parim numri i italianëve që po vizitojnë vendin tonë vitet e fundit ka ardhur gjithmonë e në...

Ambasadorja e Holandës: Turizmi në Shqipëri po merr një hov të madh zhvillimi

Ambasadorja e Holandës në Shqipëri, Dewi Van de Werd, përgëzoi iniciativën e Bashkisë Kukës për promovimin e trashëgimisë kulturore dhe turizmit, ka nënvizuar se...

Latest news

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në Jon/ Rama bie dakort me Dendias dhe tregon zgjidhjen

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, kryeministri Edi Rama ka treguar rrugën se si Greqia do të mund të zgjerohet me...

Procedohet nga policia, Shpëtim Idrizi nga komisariati nr.1: Të arrestuarit janë ndarë në disa komisariate (film)

Lidhur me procedimin dhe arrestimet e mbështetësve të PDIU në protestë që janë bërë nga policia e shtetit, ka reaguar kreu i PDIU Shpëtim...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...
- Advertisement -