- Advertisement -

TAG

Tom Kuka

A do shfaqet Tom Kuka në Panairin e librit? (film)

Ende autori i librit “Gurët e vetmisë” nuk ka vendosur të zbulojë identitetin për publikun, duke u sjellë njësoj si në rastin e romanit...

“Gurët e vetmisë”/ Autori misterioz Tom Kuka, një roman për masakrën e Çamërisë

Nga Fatmira Nikolli Një e folme çame, mes shqipes më të hershme se e ditëve tona e prapë shqipe e ëmbël, të zë pritë që...

“Gurët e vetmisë”, dëshmi rrëqethëse me trëndafila dhe manxuranë

Nga Xheni Shehaj Pas suksesit me librin e tij të parë “Hide mbi kalldrëm”, Tom Kuka rikthehet me një tjetër libër të titulluar “Gurët e...

“Gurët e vetmisë”, një rrëfenjë epike për historinë e popullit çam

“Gurët e vetmisë” është roman më i fundit i autorit me pseudonimin letrar Tom Kuka. Libri është një rrëfenjë epike për atë çka ndodhur...

“Hide mbi kalldrëm”, Tirana e homoseksualizmit e pedofilisë

Nga Xheni Shehaj I botuar në vitin 2016, libri në fjalë bëri bujë të madhe pjesërisht dhe për faktin se autori ka zgjedhur të përdorë...

Tom Kukës ka se kush i shkruan

Letër nga Alma Nikolli ..., i thuaj Tom Kukës që: Eca me nxitim përmes sheshit plot njerëz, zhurmë, muzikë, drita, birra, fotografi. U gjenda në “Adrion”...

“Sarah”, ose romani që të kënaq edhe se zbulove një shkrimtar

Nga Iva Tiço Pyetja “Sa nga vetja ka personazhi?”, duket se ka lindur bashkë me letërsinë. Edhe ata që e kanë njohur nga afër Homerin, duhet...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -