- Advertisement -

TAG

Tërmet i fuqishëm

Tërmeti në Greqi, banorët e Larisas dhe Elasonas vrapojnë të trembur në rrugë (film)

Një tërmet i fuqishëm goditi sot pak para mesditës Greqinë. Tërmeti me madhësi 6 i shkallës Rihter me epiqendër pranë Larisas, në jug të Elasonës...

Tërmet i fuqishëm në Greqi, qytetarët dalin në rrugë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë (Film)

Një tërmet i fuqishëm goditi pak më parë zonën e Larisas në Greqi. Lëkundjet e tërmetit zgjatën për disa sekonda duke shkaktuar alarm tek...

Regjistrohet një tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet tjetër me fuqi prej 5.1 ballë ka ndodhur në brigjet e rajonit Karaburun në qytetin Izmir në Detin Egje në Turqi, transmeton...

Shkon në 100 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi

Numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Turqinë perëndimore u rrit në 100 të martën, thanë autoritetet. Tërmeti me fuqi...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, konfirmohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Turqia u goditet mesditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në ishullin Samos të...

Tërmeti i fortë në Turqi, reagon Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, reagon pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 7.0 i shkallës...

Tërmeti i fortë në Turqi, qytetarët vrapojnë në rrugë, Izmiri mbulohet nga tymi

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur mesditën e sotme në Egje, ndërsa ka shkatuar shembje të ndërtesave në Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Tërmeti në Kroaci/ Zgjati vetëm 10 sekonda, deri tani raportohet një viktimë (foto+film)

Ditë e sotme një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.3 I shkallës rihter shkundi kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin dhe sipas raportimeve, ka shkaktuar edhe...

Greqia goditet nga një tërmet i fortë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë pak minuta më parë në Kretë të Greqisë rreth orës 18:02. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8...

Tërmet i fortë në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Greqia para disa orësh është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës rihter. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 6...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -