Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqia goditet nga një tërmet i fortë

Nga Ejona 0

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë pak minuta më parë në Kretë të Greqisë rreth orës 18:02.
Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 shkalla Rihter, ndërsa thellësia e lëkundujeve 13 km.
Kujtojmë se Kreta u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.1, një ditë pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.
Ndërkohë akoma nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej