Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ekzekutimi i dy vëllezërve shqiptarë në Holandë, pas 5 vitesh arrestohet një tjetër shqiptar

Nga Ejona 0

Ditën e sotme një shqiptar është arresuar nga policia Holandeze pasi dyshohet të ketë patur lidhje me vrasjen e dy vllezërve shqiptarë në Holandë 5 vite më parë. Viktimat kanë qënë Florenc dhe Klevis Tola, 29 dhe 25 vjeç. Dyshohet se i arrestuari, ishte shoferi që çoi në shtëpinë e dy vëllezërve nga Elbasani, vrasësit e tyre.
Sipas mediave të huaja, në pranga ka rënë një 30-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.
Dy shqiptarët u vranë me breshëri automatiku, brenda banesës së tyre, ndërsa në atë kohë u arrestua një 28-vjeçar, po shqiptar, i cili u dënua me katër vite burg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej