- Advertisement -

TAG

sulltani

Një tjetër mjek pushohet nga puna, sepse kritikoi veziren Manastirliu dhe sulltanin Rama

Një tjetër mjek është pushuar nga puna pas qëndrimeve kundër që ka mbajtur në kohë të ndryshme ndaj politikave shëndetësore të qeverisë. Mjeku i...

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Publikohet shkrimi i rrallë i gazetës shkodrane, i pari në shqip: Shqipëria ka shpallur pavarësinë, ja firmëtarët!

“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të mërkurën e 12 majit 1880, në faqen n°2, shkrimin e gazetës “Deutsche Zeitung” në lidhje...

Negociatat? Prit gomar të mbijë bar

Nga Enkel Demi Sot, do të kisha dëshirë që ai mos të dilte, as mos ta bënte të gëzuarin, as të sakrifikuarin që nuk po...

Përse Presidenti Macron nuk e begenisi “sulltanin” dhe stadiumin e tij?

Fill pas dështimit të negociatave Edi Rama shpalli që do të takonte Presidentin francez, Emmanuel Macron, madje u tha që ai do të vinte...

Studentët i bëjnë Edi Ramës parodi: Ndoshta rri i fshehur atje në pyje apo rri i trembur… (film)

Ja kënduan dhe këngën. Studentët nuk po e lënë të qetë mjeshtrin e batutave dhe cinizmit. Kësaj here kanë marrë një baladë të mirënjohur të Eli...

Frroku vdiq për një poç dritë, kurse këta trashin qafën

Frroku ka tetë fëmijë. I ka ende, por ata nuk e kanë më. Një njeri në skamje, të cilit ia hoqën dritën, la jetën,...

Skënderbeu, edhe i vdekur i tmerronte turqit

Nga Aurenc Bebja Pasi Muhamedanët pushtuan qytetin e Lezhës, ku ishte varrosur Rrufeja e madhe e luftës, Skënderbeu, ata e nxorrën trupin e tij nga...

Po të kishte qenë futboll, Luiza Gegën do e kishim ngritur në qiell (film)

Luiza Gega i ka shtuar një tjetër medalje ari Shqipërisë në Lojërat Mesdhetare "Tarragona 2018". Natyrisht, po të kishte qenë një sukses në futboll...

Grekët e morën detin, shqiptarët e zgërlaqur dëgjojnë llogjet e Taulantit dhe sulltanit të tij

Grekët mbushën sheshet për çështjen e emrit të Maqedonisë, madje thonë se nuk do të ndalen. Qeveria e tyre është vënë në hall prej...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -