- Advertisement -

TAG

spitali i traumes

“29 mijë urgjenca kirurgjikale”, Spahia ironizon Manastirliun: E paditur në aritmetikë, sepse shifrat tejkalojnë imagjinatën

Bardh Spahia ka "sulmuar" disi me ironi ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përsa i përket deklaratës së saj në lidhje me urgjencat kirurgjikale që...

Aksidenti tragjik në Rrugën e Kombit, makina u përplas me trafikndarësen

Një aksident i rëndë ka ndodhur dje në Rrugën e Kombit, ku i mori jetën dy shokëve në Kukës, pasi makina me të cilën...

SPAK mbyll hetimet për grabitjen e Rinasit, “dajës” i pushohet akuza pas vdekjes

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet për grabitjen e 9 prillit 2019 në Rinas. SPAK u ka komunikuar akuzën...

Ardian Çapja del nga spitali i Traumës nën masa të forta sigurie, rikthehet në Elbasan

Ardian Çapja lë Spitalin e Traumës, për të shkuar në banesën e tij, në lagjen “Emin Matraxhiu” në Elbasan. Pavarësisht se vetëm 2 ditë më...

I dyshuar nga policia si një prej grabitësve të Rinasit, ndërron jetë “Daja”

Ndërron jetë në spitalin e Traumës Ragip Hajdini i  njohur si “Daja” nga Kosova, i arrestuar për grabitjen e 9 prillit ne Rinas. 50-vjeçari prej...

Dy familje rivale të përjetshme, gazetari: Shteti duhet të ndërhyjë në Elbasan

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, gazetari Sokol Bregu komentoi ngjarjen e djeshme që tronditi edhe njëherë qytetin e Elbasanit. Në një...

Delvinë/ Vetëhelmohet 24-vjeçarja shtatzënë dhe hidhet nga dritarja, niset me urgjencë drejt Traumës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Kopaçëz të Delvinës. Një 24 vjeçare i ka tentuar të helmohet fillimisht me helm për dhelpra,...

Ndërron jetë në spital 53-vjeçari Paulin Gjergji. U plagos mbrëmë gjatë atentatit në Laç

Mbrëmjen e djeshme në sheshin e një hoteli në Laç është ekzekutuar biznesmeni Bujar Lika (Hasani). Gjatë atentatit dy persona mbetën të plagosur, Paulin Gjergji...

Aksident në Bulqizë/ Motorri përplaset me shtyllën elektrike, 30-vjeçari dërgohet me helikopter në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Bulqizë. Mësohet se një motorr është përplasur me një shtyllë  elektrike. Si pasojë ka mbetur i...

Aksident në Bulqizë, i riu niset me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Strikçan të Bulqizës. Një automjet tip “Mercedes” ka dalë nga rruga duke u...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -