Fjalë kyçe: Spanja

Kalitje / Nga 27-shi -

Spanja, drejt një rekordi të frikshëm

Ka mundësi që të dy finalet e kontinentit të diskutohen nga katër skuadra iberike, duke filluar me Vijareal – Sevilja për Europa League dhe përfunduar me Atletiko – Real Madrid…