Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sekuestrohet 157 kg drogë, 32 arrestime mes tyre shqiptarë

Nga Klodiana 0

Rreth 157 kg kokainë, hashash dhe marijuanë janë sekuestruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Itali.  Në pranga kanë rënë 32 persona kryesisht me origjinë shqiptare.

Droga e sekuestruar vinte nga që vinin nga Shqipëria, Spanja dhe Hollanda dhe me daljen në treg do të siguronin rreth 6 milion euro.

Operacioni i Guardia di Finanzias nën drejtimin e Prokurorit Publik të Bergamos vepruan për arrestimin e personave në Brescia, Bergamo, Monza, Reggio Emilia dhe Bolzano.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej