- Advertisement -

TAG

SPAK

Miratohet VKM-ja/ Si do të ruhen gjyqtarët dhe prokurorët e SPAK dhe BKH?

Këshilli i Ministrave ka miratuar procedurën e garantimit të sigurisë së gjyqtarëve dhe prokurorëve të dy organeve kryesore kundër korrupsionit në nivele të larta...

Vettingu/ Kandidat për SPAK dhe prokuror i dosjes “339”, KPK konfirmon në detyrë Vladimir Marën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë Vladimir Mara. Trupi gjykues tha se ka...

Gara për SPAK, këto janë 2 kandidaturat e reja

Garës për Strukturat e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) i janë bashkuar edhe dy prokuror të tjerë. Doloreza Musabelliu dhe Eugen Beci...

Adriatik Llalla, si dosja Nr. 1 e SPAK-ut!

Nga Alfred Peza Ish-Prokurori i Përgjithshëm i Republikës, ka dështuar në të gjitha tentativat për ta shpëtuar pasurinë e tij nga sekustro preventive, që kishte...

Të lodhet sa të dojë SPAK-u për të mbledhë prova, i shkatërron Rilindja me rregullore

Nga Ylli Manjani Rregullorja anti-SPAK e hashashit. E lemë mënjanë argumentin që rregullorja e Kuvendit për herë të fundit u miratua me konsensus, të kërkuar nga...

Drejt zgjidhjes ngërçi për KLP, plotësohen kandidaturat nga shoqëria civile

Odiseja gati një vjeçare e krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë duket se po shkon drejt fundit dhe në këtë mënyrë edhe zgjedhja...

Vlahutin: Vetting-u nis brenda dy javësh

Romana Vlahutin, Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë,  është shprehur sot se zabtimi i Vetting-ut do nisë nga zbatimi brenda dy javëve. Reforma në drejtësi...

OMN/ SPAK, mbërrijnë në Tiranë prokurorë e gjyqtarë të SHBA-BE

Nisin “ethet” në kampin e drejtësisë dhe politikës/ Ekspertët amerikanë sjellin me vete, pajisje të reja dhe nisin trajnimet për anëtarët e Byrosë së...

Aplikimet për SPAK-un: Jashtë gare prokurorët me përvojë

Prokuroria Speciale nxjerr jashtë loje thuajse pjesën më të madhe të prokurorëve dhe gjyqtarëve që kanë punuar në sistem në këto 25 vite, apo...

SPAK hap dosjet e mbyllura të ministrave e ish-ministrave

Prokuroria Speciale Antikorrupsion e nis punën me hetimin e 500 zyrtarëve të lartë të paditur nga KLSH e ILDKP. Në muajin mars, nis punën Prokuroria...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -