- Advertisement -

TAG

Sonila Meço

Sonila Meço kërkon alternativë nga Berisha në tryezën e shoqërisë civile

Në tryezën e shoqërisë civile ku mori pjesë kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, është pjesëmarrëse dhe gazetarja Sonila Meço. Teksa diskutohej për shpopullimin e...

Sondazhi i fundit para zgjedhjeve/ Opozita e Bashkuar merr 50% të votave dhe PS 44.5% (film)

Nëse qytetarët shqiptarë do të ushtronin të drejtën e tyre të votës sot, 20 prill 2021, opozita e bashkuar do të fitonte zgjedhjet me...

Sondazhi: Opozita thellon avantazhin përballë Ramës, PD rritje, PS rënie

Kur kanë mbetur vetëm dy javë nga zgjedhjet e 25 prillit, të dhënat e rezultatit të katërt kombëtar të Antonio Notos dhe RTV Ora...

Shitja e votës, Doda: Me atë 50 mijë lekësh nuk shtyn më shumë se 15 ditë, mendoni poshtërimin e 8 viteve (film)

Kandidatja për deputete e PDIU-së, Mesila Doda në një intervistë të dhënë u shpreh se lista e PS-së e Durrësit është e mbushur me...

Sekuestrimi i “Ora News”, reagon ashpër Sonila Meço: E disata herë që sekuestrohen mediat ku punoj, jam terrorizuar nga FNSH me armë

Gazetarja e njohur Sonila Meço ka reaguar pas vedimit të SPAK për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi, ndër to edhe “Ora News”,...

Qeveria kërkon t’i mbyllë gojën medias. Gjobitet me 10 milionë lekë Sonila Meço dhe Artur Zheji

Qeveria në represion ka gjetur një tjetër mekanizëm për t’i mbyllur gojën gazetarëve që nuk i shkojnë pas fijes. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur...

Pyetje dhe komenti im i shkurtër drejtuar Presidentit Ilir Meta në programin “Tempora” të Sonila Meços

Përgjigja e Presidentit ishte mbresëlënëse... Nga Erl Kodra Zoti President, "Përtej çdo dyshimi të arsyeshëm" është standardi ligjor i provës, që kërkohet për të vërtetuar një dënim...

Tërmeti/ Si u përjetua live në studion e Sonila Meços. Shikuesit tentuan t’ia mbathnin (film)

Lëkundjet e djeshme të tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin “Tempora”. Siç shihet...

7 minutat brenda kubit, që tronditën sistemin

Nga Sonila Meço Adi Krasta u rikthye në media siç ai di, fuqishëm. Që të premten mbrëma, me shfaqjen e tij në Prishtinë, monologu hyrës...

Muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit, Spitali Hygeia bashkon VIP-at përmes videove sensibilizuese (film)

Teksa muaji Tetor i kushtohet sensibilizimit të luftës kundër kancerit të gjirit, kanë qenë të shumta platformat, nismat shtetërore dhe private për të motivuar...

Latest news

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...

Polici aksidenton të miturin dhe largohet nga vendngjarja në Pogradec  

Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një punonjës i policisë, duke drejtuar automjetin e tij, ka aksidentuar një...

Dokumente identifikuese, Qeveria e Kosovës vendos reciprocitet ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit karshi Serbisë sa u përket dokumenteve identifikuese. “Çdo person që paraqitet për kalim të kufirit shtetëror me...

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...
- Advertisement -