- Advertisement -

TAG

"Skenderbeu"

Yuri Kim: Kjo është toka e Skënderbeut, duhet bëjmë përpara drejt të ardhmes

Ambasadorja e SHBA  në vendin tonë Yuri Kim ka mbajtur një fjalim në ceremoninë e përfundimit të restaurimit të Kalasë së Prezës paraditen e...

Laçi barazon me Egnatian, Kastrioti “zhyt” në fund të tabelës Skënderbeun

Kastrioti ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme përballë Skënderbeut në “finalen” e mbijetesës. Në takimin e luajtur në Kamëz, krutanët arritën...

Sfidon Skënderbeun ditën e shtunë, lojtarët e Vllaznisë pajisen me jelekët GPS

Vllaznia do të përballet me Skënderbeun në Korçë ditën e premte në orën 16:45, sfidë kjo e vlefshme për javën e 22-të të Abissnet...

Teuta “hedh tutje” Skënderbeun dhe kualifikohet për në gjysëmfinale

Teuta është kualifikuar në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, pasi e ka fituar edhe ndeshjen e dytë me rezultatin 1-0 kundër Skënderbeut. I njëjti lojtar...

Gazeta gjermane: Skënderbeu i vetëm vrau 3 mijë turq në betejë…

Gazeta e madhe gjermane, Die Welt, ka publikuar një shkrim për Heroin tonë Kombëtar, Skënderbeun. Në titullin e shkrimit thuhet se “ai i vetëm...

Kriza e energjisë/ Deputeti i PD-së: “Skënderbeu” dështoi, ministrja me sytë nga shiu

Deputeti i Partisë Demokratike, Helidon Bushati e ka cilësuar edhe njëherë si krizë keqmenaxhimi atë të energjetikës. Nga foltorja e Kuvendit, teksa komentoi marrjen e...

Zbulohet portreti origjinal i Skënderbeut nga Gentile Belini, pikturuar në vitin 1467

Studiuesi Fotaq Andrea, autor i album-antologjisë “Skënderbeu, Heroi Kombëtar shqiptar”, së bashku me antikuarin Dritan Muka, Kanada, kanë njoftuar ditët e fundit nëpërmjet portalit...

Vllaznia fiton Kupën e Shqipërisë, rikthen një trofe në Shkodër pas 13 vitesh (film)

Një gol i mjaftoi Vllaznisë për të fituar Kupën e Shqipërisë. Ekipi i Thomas Brdaric mposhti 1-0 Skënderbeun në finalen e luajtur në “Air...

Toka shqiptare midis Londre

Nga Alma Nikolli Erdha në Angli në një vit të vështirë. Karantinim. Kryefjala botërore që mbylli në “kafaz” edhe ne “shqipet”. Se kur shqiponja bëhet...

Frang Bardhi i bardhi i kombit

Nga Fahri Xharra Kur më 1631 boshnjaku Tomko Marnaviçi kishte botuar një libërth, në të cilin pretendonte se Skënderbeu nuk ishte me origjinë shqiptare, por boshnjake,...

Latest news

Finalja e Conference League/ Holandezët dhe italianët “dynden” në rrugët e Tiranës (FOTO)

Tirana i është “dorëzuar” mijëra tifozëve të ardhur nga Italia dhe Hollanda për të ndjekur finalen e madhe Roma-Feyenoord që do të luhet mbrëmjen...

Kapiteni legjendar i Romës mbërrin në Tiranë (FOTO)

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot një drekë me miqtë e ardhur me rastin e finales së Conference League, duke filluar që nga...

Tifozi shqiptar bëhet “tapë, dërgohet me urgjencë në spital para festës

Një tifoz shqiptar është marrë me ambulancë pranë Bulevardit. Tifozi i skuadrës holandeze, nuk është ndjerë mirë për shkak të konsumit të tepër të...

Tifozi i Feyenoord: Tirana s’do jetë e sigurtë nëse fitojmë kupën

Një tifoz i Feynoord paralajmëron përplasje e dhunë më të madhe nëse hollandezët e marrin kupën në shtëpi. Në një prononcim për “Euronews Albania”,...

Tifozët e Romës ngelen pa biletë, ofrojnë 2000 euro për ta blerë

Tifozët e "çmendur" holandezë e italianë që nuk kanë arritur të sigurojë një biletë për ndeshjen që do të luhet sot Roma-Feyenoord në stadiumin...
- Advertisement -