- Advertisement -

TAG

Siri

ISIS-i/ Arrestohet në Stamboll krahu i djathtë i Al-Bagdadit

Në Stamboll u arrestua një përfaqësues i lartë i Shtetit Islamik (ISIS), i njohur si ish-“krahu e djathtë” i drejtuesit të kalifatit Abu Bakr...

Investigimi: Shqipëria thyen embargon e SHBA dhe BE, furnizon me gaz regjimin Sirian

Mediat e huaja raportojnë se anije-cisternë që nisen nga Shqipëria, thyejnë embargon ndërkombëtare duke furnizuar me gaz të lëngshëm regjimin në Damask në Sirisë. Sipas...

Takimi drithërues i Endri Dumanit me nënën e tij, për herë të parë pas 7 vitesh (film)

Momente drithëruese, janë ato të takimit të Endri Dumanit me nënën dhe dajen e tij, për herë të parë pas 7 vitesh. Endri shihet...

100 shqiptarët e ISIS rikthehen në vend, do të mbikqyren nga autoritetet shqiptare

Organizatës terroriste ISIS në Siri dhe Irak, iu bashkuan 100 shqiptarë dhe mësohet se një pjesë e të cilëve janë rikthyer në vend, pritet...

“Rasti i Alvin Berishës”, Meta: U shpëtua falë gazetarisë profesionale

Presidenti Ilir Meta, teksa ka folur në konferencën ndërkombëtare me temë “Feja si instrument i paqes”, ka përmendur rastin e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha,...

Prekëse/ Alvini takon gjyshin që e shihte në ëndërr (film)

Kur u takua me të atin në kampin “Al Hol” në Siri Alvini lutej se donte të takonte gjyshin. Në ëndërra e tij ai...

Prokurori italian kujton fjalët e Alvinit: Ka shumë fëmijë për të shpëtuar

Në lidhje me operacionin e kthimit të Alvinit në shtëpi, zëvendës prokurori kundër terrorizmit i Zyrës së Prokurorisë së Milanos Alberto Nobili deklaroi se...

Habit babai i Alvinit: Nuk është e vërtetë, ai është në kamp!

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka reaguar në lidhje me lajmet për nxjerrjen e djalit të tij nga kampi "Al Hol" në Siri. Përmes një...

Kosova bëhet gati të kthejë edhe rreth 100 persona tjerë të mbetur në Siri

Qeveria e Kosovës është duke bërë përgatitjet e fundit për t’i kthyer në Kosovë rreth 100 kosovarë të tjerë të cilët gjenden në Siri,...

Fëmijët e ish-luftëtarëve të ISIS në burgjet kurde në Siri

Një reportazh i rrallë i gazetarëve të “New York Times” , që ekspozon një krizë të madhe humanitare dhe ligjore, që bota ka zgjedhur...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -