- Advertisement -

TAG

simon shkreli

Shpresa po humb, 401 të pushkatuar në Shkodër pa varre, dëshmi rrëqethëse

Nga Simon Shkreli 401 shkodranë që janë pushkatuar në kohën e diktaturës nuk kanë një varr. Mes tyre dhe fëmijë. Familjarët po humbin shpresat se...

Në Shkodër PD e PS u dëmtuan nga lufta brenda llojit

U morën me veten e tyre dhe harruan partinë. Nga Simon Shkreli Kur tashmë ka përfunduar numërimi i votave në gjithë vendin, ndërsa sistemi zgjedhor ka...

Protestat janë reflektim, mos i qani karriket e falura për selinë rozë…

Nga Simon Shkreli Protestat janë të ligjëshme. Dhunë! Ndaj kuj? Ndaj një godine! Po qytetarët kanë të drejtë që godinat e tyre ti trajtojnë si...

Koronavirusi rëndon gjendjen e Myftiut të Shkodrës. Niset drejt Turqisë

Rëndohet gjendja e myftiut të Shkodrës, Muhamed Sytari. Myftiu prej disa ditësh është i infektuar me koronavirus. Siç raporton për ABC gazetari Simon Shkreli pas...

Protesta shqiptare

“Shtyllat janë, drita s’ka”! Banorët protestë në Shkodër: Rruga burim aksidenti Nga Simon Shkreli Banorët e fshatit Hot i Ri në Njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë...

Për herë të parë në Shqipëri një shfaqje Comedia Dell’Arte/ “Kumarxhiu”, premierë në datën 3 qershor

Në Teatrin “Migjeni” të Shkodrës për herë të parë në Shqipëri po vihet në skenë një “ Comedia dell’arte”. Falë një bashkëpunimi të këtij...

Lotët e krokodilit nga Gebelsi i vogël dhe klithmat altrenative shoviniste

Nga Dinko Gruhonjić Redaktor i programit Shoqata e Gazetareve te Pavarur  ne Vojvodine, Serbi  Përktheu: Simon Shkreli Të dielen e 24 marsit, u bënë fiks 20 vite nga nisja...

Gjukanoviq: Babai i kombit, përçarësi i Malit të Zi

Nga Dragan Štavljanin Përktheu: Simon Shkreli “ Pamje madhështore dhe gjithmonë nën shoqërinë e ‘oborrtarëve’, ai gjithashtu paraqitet si një nga Knjazet-Vlladiket të cilët me shekuj kanë...

Po vjen “Pranvera e Ballkanit”? “Vuçiç, Gjukanoviç, Rama dhe Dodik janë autokratë”

Po vjen “Pranvera e ballkanit”? Kjo është pyetja që shtron Andreas Ernst në një shkrim për zviceranen “Neue Zürcher Zeitung”. “Vuçiç, Gjukanoviç, Rama dhe Dodik...

O ju që na keni vrarë ëndrrën, a nuk meritoni jashtëqitje ftyrës?

Nga Simon Shkreli Treni nisej çdo mëngjes në orën 5 e 25 nga Tivari në Bjello Polje, atje do merrnim një furgon dhe do niseshim...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -