- Advertisement -

TAG

Shukri Xhelili

Tiranë 1930/ Si sillej pushtetit me “Shukritë” e asaj kohe

Kur internimi ishte masa represive ndaj atyre që akuzoheshin për kurvëri, shkelje kurore e trafik prostitucioni. Të gjitha mediat janë pushtuar sot nga skandali seksual...

Çadra e opozitës nuk paska qenë një gabim, duhet ngritur përsëri

Nga Gentian Gaba Nuk kishte politolog, ekspert zgjedhor, politikan apo gazetar të aftë që të shpjegonte fitoren “publicitare” të Dibrës. Fitorja për  kandidatin e atëhershëm të...

Prokuroria dërgon për gjykim Shukri Xhelilin, ja për çfarë akuzohet kësaj here

Pas dënimit për favore seksuale në këmbim të një vendi pune, ish-kreu i Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili do të përballet sërish me drejtësinë.   Prokuroria...

Lirohet nga burgu ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili

Është liruar nga burgu pasditen e sotme ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili. Ish­-zyrtari i lartë u dënua pas publikimit të video-skandalit, ku kërkonte favore...

Skandali seksual/ Ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili dënohet me 2 vite e 8 muaj burg

Gjykata: Xhelilit i ndalohet e drejta që për 5 vite të ushtrojë funksione publike Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 2 vite e...

Vendimi i KQZ-së/ Edi Rama e lëshon Elvis Rroshin

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar kryetarin e Bashkisë sës Kavajës, Elvis Rroshi, fill pas vendimit të KQZ-së për heqjen e mandatit të tij. Qeveria e...

50 ndodhitë që kanë shënuar vitin 2016 në Shqipëri

Si ishte viti 2016? A ishte ai për shqiptarët një vit më i mirë se viti 2015? Çdokush mund të japë përgjigje kësaj pyetje,...

Prokuroria kërkon 4 vjet e gjysmë burg për Shukri Xhelilin

Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar dënimin me 4 vjet e 6 muaj burgim për , ish-kryetarin e Bashkisë Dibrës, Shukri Xhelilin. Xhelili akuzohet...

Kuvendi/ Gjiknuri: Arsyet pse humbi PD-ja në Dibër

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri nga salla e Kuvendit rënditi disa nga mangësitë që sipas tij pati Partia Demokratike në zgjedhjet për kryetar bashkie...

Zgjedhjet në Dibër dhe humbja e koalicionit PD-LSI

Pak javë më parë, ishin shumë pak ata që mendonin se PS do ta fitonte garën për Bashkinë Dibër, pas gjëmës që i ndodhi...

Latest news

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...
- Advertisement -