- Advertisement -

TAG

Shukri Xhelili

Dyshja PS-PDIU dhe dyshja LSI-Zaloshnja

Nga Sabi Çela Para disa ditësh kemi parë rreth 3-4 shkrime të analistit dhe statisticienit Eduard Zaloshnja nga ku bënte analizën e detajuar për fatin...

Homazh për brekët e Shukriut

Ja si i këndon populli Shukriut... https://www.youtube.com/watch?v=3Q2nVMctX1M&feature=youtu.be /ZjarrTv/

100 dibranë i sulen Ramës për Rrugën e Arbrit

Çfarë premtoi kryeministri tri vite më parë në Dibër dhe biseda konfidenciale me Shkëlqim Canin (video) Kur do të bëhet rruga e Arbrit? Kjo është pyetja...

15 rekomandime për kandidatët e Dibrës

Nga Artan Fuga Partitë kryesore kanë shpallur tashmë kandidatët për kryetar bashkie në Dibër. Duken kandidatura të mira. Unë personalisht njoh zotin Sherefedin Shehu, që e...

Muharrem Rama, kandidati i PS-së në Dibër

Mjeku kirurg përballet me Sherefedin Shehun e PD-së në garën e 11 shtatorit Muharrem Rama është përzgjedhur si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Dibrës....

Koalicioni i rrezikuar PS-LSI në Dibër, flet deputeti Përparim Spahiu

“E rëndësishme është që Dibra të përfaqësohet në nivelet më të mira dhe besoj se dibranët do të dinë të bëjnë zgjedhjen e duhur” Nuk...

Presidenti Nishani: Më 11 shtator zgjidhet kreu i ri i Bashkisë së Peshkopisë

Presidenti Nishani ka dekretuar sot datën për mbajtjen e zgjedhjeve në Dibër. Kështu më 11 shtator do të mbahen zgjedhjet për kryetar Bashkie të Peshkopisë. Shkarkimit...

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Shukri Xhelilit

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë Shukri Xhelili. Ai kërkon shfuqizimin e vendimit të qeverisë që e shkarkoi nga detyra menjëherë pas...

Kushtetuesja pranon kërkesën e Shukri Xhelilit për rikthimin në detyrë

Tiranë- Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili për rikthimin në detyrë. Xhelili ka ankimuar në Gjykatën Kushtetuese rikthimin e...

Kur lajmi tretet si kripa në ujë

Nga Luljeta Progni Asgjë nuk përbën më lajm. Në Shqipëri kanë ndodhur të gjitha. Skandali i zë vëndin skandalit dhe opinioni është krejt i ç’orientuar....

Latest news

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...
- Advertisement -