- Advertisement -

TAG

shtëpia

Kush rreh gruan dëbohet menjëherë nga shtëpia, miratohet ligji i ri në Shqipëri

Ndryshimet në ligj për masat kundër dhunës në familje parashikojnë se burrat që dhunojnë gratë do të dëbohen menjëherë nga banesa e tyre. Ky ligj...

Digjet një shtëpi në Gjirokastër, dyshimet e para të policisë

  Një shtëpi është përfshirë nga flakët në lagjen "Zinxhira" në qytetin e Gjirokastrës. Shtëpia është në pronësi të Tafil Tafilit dhe është djegur plotësisht, ndërsa...

Digjet shtëpia në Durrës, humb jetën e moshuara

Një e moshuar ka humbur jetë në lagjen nr. 9 në Durrës, pasi ka mbetur e asfiksuar si pasojë e një zjarri që përfshiu...

Ku është Shtëpia? Kush është Shtëpia?

Nga Milena Selimi Kemi ngecur. Në kohë dhe në hapësirë. E shkuara ka përfunduar. E ardhmja është ngushtuar. Koha ka ndryshuar, ne e kuptojmë se...

Karantina e një famullitari/ Dom Marjan Paloka: Shtëpia, nëse nuk del kur të duash, shndërrohet në strehim

Fjala "karantinë" i kujton Ellis Island-in, portën hyrëse të emigrantëve në Amerikë dikur. Shenjimin e një pjese të tyre si "të sëmurë" apo "me...

Tragjedia e Librazhdit/ Doli në televizor, policia dyndet në shtëpinë e Olsit

Olsi Hajdari, 27-vjeçari nga fshati Xhyrë e Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bashkëshortja e tij 19 vjeç vdiq. Olsi pas 48...

Ermioni Popa s’e braktis banesën pas tërmetit: Shtëpinë ma ka marrë kushëriri i Edi Ramës, nuk dal

E moshuara Ermioni Popa është e fundit e familjes së saj dhe pavarësisht se pallatit të saj i është vënë shiriti ajo refuzon të...

A është kjo shtëpia e At Gjergj Fishtës?

Shkrimtarja Flutura Açka ditën e djeshme botoi foton e një ngrehine të lënë pas dore në Fishtë dhe shkroi: “Shtëpia e Fishtës sot, ne...

Korçë/ Grabitet banesa, familjarët ishin në punë

Një banesë është grabitur ditë e sotme lagjen nr.4 të qytetit të Korçës. Mësohet se pronarët e banesës kanë qenë në punë ndersa grabitësit janë futur dhe kanë plaçkitur shtëpinë. Nuk...

Del në ankand shtëpia e fundit e Picassos

Një vilë në bregdetin francez, ku Picasso kaloi vitet e fundit të jetës së tij do të dalë në ankand të enjten. Aktualisht e vlerësuar...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -