- Advertisement -

TAG

shqipria

Shpëtim Idrizi nxjerr dokumentin: Nuk negociohet demilitimi i ujërave por zonat ekonomike

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Open”. Gjatë një nga ndërhyrjet e tij, Idrizi bëri publik dokumentin, ku...

Formacioni i mundshëm/ Ndryshime për Lituaninë, Reja gati t’u japë besim 3 debutuesve

Edi Reja pritet që të bëjë ndryshime sot. Strakosha mund të mos ketë dyshime për këtë ndeshje ndërsa përpara tij, edhe pse trajneri mund...

Kufiri detar, pse Greqia nuk mund të shtrihet përtej vijës delimituese të dy shteteve tona

Nga Artur Meçollari Nje deklaratë e kryeministrit Miçotaqis në Parlamentin e Greqisë për zgjerimin e gjerësisë së detit territorial të Greqisë në Detin Jon dhe...

Harta e OBSH-së: Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të mjekëve në botë, ia kalojmë vetëm Afrikës e Indisë

Shqipëria renditet ndër vendet që kanë një numër më të ulët mjekësh në raport me popullsinë në botë, sipas një harte të publikuar në...

Shqipëria me risk të lartë për pastrimin e parave, indeksi i Baselit rendit vendin të fundit në rajon

Nga Erblina Mile Shqipëria  është një ndër vendet me riskun më të lartë të pastrimit të parave në Europë. Indeksi i Baselit thekson se vendi ynë...

Specialisti i Shëndetit Publik: Shqipëria në vendin e 88-të për sigurinë rreth Covid-19

Indrit Seferi, specialist  i Shëndetit Publik ka prezantuar në emisionin ABC-ja e Mëngjesit studimin për sigurinë shëndetësore përgjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit. Ai tha...

Lista e vendeve më të sigurta në botë nga koronavirusi, ja ku renditet Shqipëria

Ndërkohë që lufta ndaj Covid-19 nuk ka mbaruar ende, vendi më i sigurt në botë për momentin ndër 100 shtete të listuara është Zvicra,...

Maliqi i bën thirrje qytetarëve: Koha të ngrihemi në protesta, ose Shqipërinë e merr lumi!

Deputeti opozitar, Lefter Maliqi, bëri thirrje qytetarëve është koha të ngrihemi në protesta pasi sipas tij, Shqipërinë do ta marrë lumi. Nga foltorja e Kuvendit, Maliqi...

Shqipëria nuk gjen qetësi me tërmetet, zbulohet shkalla dhe epiqendra e tij

Një tërmet me magnitudë 3.1 ballë është regjistruar në vendin tonë me epiqendër në Detin Adriatik. Mësohet se thellësia e tij ka qenë 2 km...

Rritet numri i vdekjeve nga koronavirusi në të gjithë botën

Numri i viktimave dhe të të infektuarve nga Covid-19 vijon të rritet në të gjithë botën. Ndërkohë numri i personave që kanë humbur jetën ka...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -