- Advertisement -

TAG

Shpetim Idrizi

Janari fillon me Javën Çame. Shoqata “Çamëria” mbush 30 vjeç

Muaji janar do të nisë me një sërë aktivitetesh të Javës Çame. Ky është një vit i rëndësishëm për Shoqatën Patriotike “Çamëria”, e cila...

Urimi i PDIU në ndërrimin e viteve: Bëjeni Çamërinë tuajën në vitin 2021!

PDIU i është drejtuar të gjithë shqiptarët me rastin e ndërrimit të viteve, duke uruar që të bashkohemi rreth idealeve tona kombëtare Gjithashtu kreu i...

Çështja e Detit/ Shpëtim Idrizi: Dekreti nuk ka të bëjë me zgjerimin 12 milje, por caktimin e vijës bazë (film)

Shpëtim Idrizi thotë që dekreti i miratuar nga qeveria greke nuk ka të bëjë me zgjerimin nga 6 në 12 milje, por është një...

Rama reagon për deklaratën e Idrizit: Dokrra kush thotë se Greqia është në avantazh në Gjykatën Ndërkombëtare…

Kryeministri Edi Rama ka komentuar vendimin e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje, duke u shprehur edhe një herë se për pjesën, ku...

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në Jon, Idrizi thirrje Presidentit: Mblidh Këshillin e Sigurisë Kombëtare (film)

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, ka folur për dekretin e qeverisë Greke për mbylljen e gjireve...

Greqia i bën dhuratë vetes detin Jon/ Idrizi: Rama po shet interesat kombëtare. Çështjen Çame nuk ia ka lënë Kristaqi që të bëjë si...

Kryetar i PDIU, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se Çështja Çame është lënë pas dore, kjo pasi kryeministrit Edi Rama shet interesat kombëtare. Në një intervistë...

PDIU: Të ngrihet zëri për Medvegjën, të mos lejojmë kthimin e saj në një Çamëri të dytë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi zhvilloi ditën e sotme një takim me zv. Kryetaren e Kuvendit të Kosovës znj. Arbërie Nagovc dhe veprimtarin dhe...

Shpëtim Idrizi rrëfen betejën me koronavirusin: Kam qëndruar 3 javë në spital (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka fituar betejën me COVID-19, ndërsa për herë të parë ka rrëfyer se si e mposhti virusin, në një...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Idrizi: Shqiptarët do votojnë për të hequr Edi Ramën (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se pas protestave të zhvilluar në vend, shqiptarët në 25 prill do votojnë për të hequr Edi...

Idrizi: Kapja e shtetit, mungesa e shpresës dhe emigrimi, arsyet e këtij revoltimi në Tiranë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur lidhur me zhvilllimet e fundit në vend për vrasjen e 25 vjeçarit, protestat në Tiranë dhe ku...

Latest news

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...
- Advertisement -