- Advertisement -

TAG

Shoqata Cameria

COVID-19/ Ndërron jetë kryetari i Shoqatës “Çamëria”, Hektor Sejko

Shumë e pabesë kjo sëmundje... Sot, në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë Hektor Sejko, kryetar i Shoqatës “Çamëria”. Jeta e tij...

Shumë kanë ardhur, kanë mbaruar punë dhe më pas i kanë kthyer kurrizin, por jo, se PDIU jam unë!

Nga Afrim Avdiu Ndjesia për Çështjen Çame në mua dhe për mua, nuk daton as ne zgjedhjet e 2017, aq me pak në ato të...

Çamërinë mos e harroni…! Hekuran Halili: E dinë forcën tonë, ndaj përdorën taktikën, përça e sundo

Nga Hekuran Halili Thirrje vëllazërore. Vëllezër e motra të komunitetit tim çam! Me shqetsimin më të madh dhe dashurinë më vëllazërore, ju bëj thirrje, të mos merremi...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama shko vendos një tufë lule në Kllogjer apo ke hallin e Athinës, Nikollas Gejxhit, të cilëve u shite jo vetëm...

Shpëtim Idrizi ka reaguar pas sulmeve të ulëta personale të Edi Ramës bërë ndaj tij dhe Çështjes Çame gjatë një takimi elektoral në Vlorë. Më...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Greqia i ndaloi, 28 tetori grek festohet në Shqipëri/ Ironizon Llalla: Policia shqiptare dënon vetëm PDIU-në (Film)

28 tetori i vitit 1940 që njihet si dita e "JO"-së, ditë kur u shënua fillimi i luftës italo-greke dhe më e rëndësishmja e...

Ilir Vrenozi: Çamëria dha shembullin si mund të bashkohemi si popull…

Korçari i famshëm, Ilir Vrenozi ka rikujtuar edhe një herë marshimin e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet dhe Shoqatës “Çamëria”,  drejt varrezave të Kllogjerit,...

Suksesi i policisë: Arrestoi 5 flamuj në protestën e PDIU-së (procesverbali)

Sandër Lleshi ka shënuar një tjetër sukses në krye të policisë shqiptare, meqë ka arrestuar dhe burgosur Flamurin Kombëtar, Flamurin e shoqatës “Çamëria” dhe...

“Policët na gjuanin nga këmbët, provokuan”, protestuesi rrëfen qëndrimin në komisariat për 5 orë (film)

Vizita e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias u prit të martën me protesta në Tiranë nga aktivistë te Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Latest news

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...
- Advertisement -