- Advertisement -

TAG

shembja e teatrit kombëtar

Vendimi i “Kushtetueses”, Budina: Në rastin e Teatrit, morali dhe ligji janë bashkë

Pas vendimit që dha sot Gjykata Kushtetuese për t’i dhënë më shumë kohë Presidencës për të paraqitur prova të reja në lidhje me ligjin...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Raporti i Freedom House për Shqipërinë, PDIU: Për shkak të dështimeve të njëpasnjëshme të Edi Ramës

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me raportin e fundit të Freedom House “Liria në Botë”, ku Shqipëria ka rënë një pikë më...

Viktor Zhusti flet për shfaqjen e parë pas pandemisë (Film)

Aktori i njohur Viktor Zhusti do të sjellë këtë të premte në skenën e Teatrit Kame shfaqjen e parë pas pandemisë “Testamenti i ri”. I...

Presidenti i PE: Po ndjekim nga afër hetimet për Teatrin Kombëtar

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli i ka dërguar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, ku shprehet se institucioni që ai...

Vlera e rindërtimit të Teatrit Kombëtar, Goci: Ofendim i kauzës, nëse e përkthenim në politikë

Në një intervistë në “ABC e mëngjesit” pedagogu, Ervin Goci ka folur për protestën e realizuar 1 muaj pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Pedagogu u shpreh se...

Padia për shembjen e Teatrit/ Vokshi: Nëse SPAK vepron si i pavarur, përgjegjësit shkojnë në burg

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, së bashku me Çlirim Gjatën, kanë dorëzuar në SPAK padinë për shembjen e Teatrit Kombëtar, akt të cilin PD...

Teatri vdiq, rroftë Teatri

 nga Agron Alibali 1.Hyrje; 2. Akrobacira të habitshme juridike; 3. Ligji shqiptar në kundërshtim me Kushtetutën dhe Konventën e Parisit; 4. Fondacionet private vetëm mund...

Mesila Doda: Shembja e TK ishte akt vetëvrasjeje për Ramën, do ketë përmbysje (film)

E pranishme në studion e “Provokacija” këtë të premte me Mustafa Nanon ishte edhe sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda. Gjatë bisedës në studio...

Vajza e Robert Ndrenikës shpërthen ndaj Ramës: Bandë që vjedh e shkatërron pa asnjë princip!

Vajza e aktorit të madh, Robert Ndrenika, Diana Ndrenika, reagon ashpër për shembjen e Teatrit Kombëtar, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -