- Advertisement -

TAG

Shefqet Ndroqi

Ndërroi jetë nga COVID-19, 21-vjeçari nga Elbasani me sëmundje bashkëshoqëruese

Një 21-vjeçar nga Elbasani është viktima më e re nga COVID-19 në Shqipëri gjatë gjithë pandemisë. I riu kishte shfaqur probleme që të dielën kur...

Shifra të larta në 24 orët e fundit, 4 humbje jete dhe mbi 100 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

16 pacientë në terapi intensive, si paraqitet situata në spitalet Covid

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, 16 në terapi intensive nga të cilët 5...

I shtruar te “Shefqet Ndroqi”, rëndohet gjendja e gjyqtarit të Kurbinit

Gjendja e gjyqtarit të Gjykatës së Kurbinit, Dedë Miri është rënduar. Gjyqtari prej ditësh rezulton i infektuar me koronavirus, ndërsa është i shtruar në...

Prej dy javësh i shtruar te ‘Shefqet Ndroqi’, ndërron jetë mjeku Sefer Dervishi

Ka ndërruar jetë ditën e sotme për shkak të koronavirusit mjeku Sefer Dervishi nga Kavaja. Prej dy javësh ai ishte i shtruar në spitalin “shefqet...

Situata në spitalet COVID, 21 pacientë në terapi intensive dhe 7 të intubuar

Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 174 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë...

Manastirliu tregon sa pacientë po trajtohen me plazmë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se tashmë në spitalet COVID në vend ka nisur trajtimi i pacientëve me terapinë e plazmës së...

Më zi se kaq nuk bëhet/ Humbin jetën 5 vetë, 154 të infektuar në 24 orët e fundit

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3616, që nga...

E rëndë në Tiranë/ 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi” dhe humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, shtetasi XH.K., 29...

E lëshojnë pa duar/ Shënohen 135 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit (film)

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 586 testime për Covid-19, ku 135 persona janë konfirmuar pozitivë, kurse ka patur një...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -