- Advertisement -

TAG

sekuestro

Sekuestrohet pasuria e Habilajve në Vlorë, njësi shërbimi dhe apartamente banimi

Policia ka sekuestruar sot pasuri të vëllezërve Habilaj, njësi shërbimi dhe apartamente banimi me sipërfaqe të ndryshme në qytetin bregdetar. Sekuestrimi i pasurive ka ardhur...

Policia e Vlorës: Do sekuestrojmë pasuritë e Habilajve

Policia e Vlorës është duke vijuar aksionin për kapjen e anëtarëve të grupit Habilaj ndërsa ka nisur një hetim pasuror për sekuestrimin e pasurisë...

Prostitucion në Belgjikë, vlonjates i bllokohen 3 apartamente

3 apartamente me vlerë rreth 200 mijë eruo janë sekuestruar nga Prokuroria e Vlorës. Apartamentet janë në pronësi të E. R.R e cila rezulton se...

Shkodër, policia bllokon “Ferrarin” 200 mijë € (film)

Policia e Shtetit vijon operacionin për sekuestrimin e pasurive të përftuara me veprimtari të paligjshme. Gjatë ditës së djeshme me urdhër të gjykatës u bë...

Sekuestrohen në Rinas mijëra aksesorë celularësh

Dogana pezullon hedhjen në treg të një sasie të konsiderueshme aksesorësh për celularë të markave të njohura per shkak se dyshohen si të falsifikuara. Lajmi...

Gjykata heq sekuestron për pasurinë e Alfred Pezës

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda i ka hequr masën e sekuestros deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Sekuestrimi i pasurisë së Pezës...

Ministria e Kulturës reagon për topin, ndërsa ka një sekuestro të Përmbarimit

Pas reagimeve të ashpra të aktivistëve të trashëgimisë kulturore dhe së fundi të politikës, Ministria e Kulturës sqaron ku shkoi topi i tërhequr me vinç...

Falimenti dhe sekuestrot: Hyjnë në fuqi ndryshimet e Kodit Civil

Ndryshimet që iu bënë Kodit Civil dhe atij të Procedurës Civile për të shmangur ‘mbivendosjen’ me ligjin e ri të Falimentit tashmë kanë hyrë...

Gjykata e Durrësit sekuestron pronën ku do të ndërtohej resorti i biznesmenit libanez

Prokuroria e Durrësit, sekuestron pronën 45.000 m2 të shtetasit Pal Selçuni, pas plagosjes së biznesmenit Fadi Mitri Me kërkesë të Prokurorisë së Durrësit, gjykata ka vendosur...

Taksat, sekuestro për 15 mijë biznese

Shumë nga subjektet nuk kanë paguar detyrimet që nga viti 2010 Afro 15 mijë bizneseve në të gjithë vendin janë vënë nën sekuestro nga tatimet...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -