- Advertisement -

TAG

Roskovec

Bie shtylla e tensionit të lartë, humbin jetën dy punonjësit e nënstacionit elektrik në Roskovec

Dy punonjës të nënstacionit elektrik në Roskovec, kanë humbur jetën si pasojë se shembjes së një shtylle elektrike të tensionit të lartë. Mësohet se dy...

Basha në Roskovec: Ambicia ime, të kthej fermerët në kulakë të pasur

Lulzim Basha  gjatë një takimi me fermerët në Roskovec, ka thënë se në fokus të programit të Partisë Demokratike është mbështetja për bujqësinë dhe...

Vrau të atin, 25 vjeçari nga Roskoveci: Debatuam për vëllain tjetër

25 vjecari Edis Rrapaj pas vrasjes të të atit në Luar të Roskovecit mësohet se para grupit hetimor ka treguar shumë pak për arsyen...

Plagosi rëndë në kokë një të mitur, arrestohet 19-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar në Fier, pasi ka plagosur rëndë në kokë një të mitur. Mësohet se i riu E. R.,...

Zjarr i madh në Vlosh të Roskovecit, digjet pylli me pisha

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin me pisha në fshatin Vlosh të Roskovecit, dhe në Drenie të Mallakastrës, të cilët janë shumë...

Një banesë në Fier përfshihet nga flakët

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Suk 1 të Fierit. Mësohet se nga zjarri janë ndjekur rreth 1000 dengje bari dhe një...

Digjet një sipërfaqe e madhe me ullishte në Roskovec, rrezikohen edhe banesat

Një sipërfaqe e madhe e mbjellë me ullinj është përfshirë nga flakët në Roskovec, duke bërë që shumë prej drurëve të digjen plotësisht. Zjarri favorizohet...

Edi Rama “tërbohet” me gratë e Myzeqesë: Duart Lart! Hajde! Vallëzim! Ik more ti nga kush do më ruash? (film)

Pasi i shpëtoi “rrethimit”  të demokratëve në Roskovec, Edi Rama ka shpërthyer në takimin me gratë e Fierit. Ka bërë në mënyrë të jashtëzakonshme...

Gjendet i vrarë me armë zjarri i riu në Roskovec

Një 25-vjecar është gjetur i vrarë me armë zjarri në Roskovec. Mësohet se viktima është Elsid Isufaj dhe dyshohet se është vetëvrarë në banesen...

KLSH kallëzon në Prokurori, 4 drejtorë të Bashkisë së Roskovecit

KLSH-ja ka kallëzuar në Prokurori, 4 drejtorë dhe 2 përgjegjësa sektori të bashkisë së Roskovecit. Dëmi ekonomik i shkaktuar nga shkeljet dhe abuzimet me...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -