- Advertisement -

TAG

rio

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike (film)

Kosova mbetet tejet e suksesshme në Lojërat Olimpike, kjo edhe falë sportit të xhudos. Pas Majlinda Kelmendit që në vitin 2016 i dha shtetit...

Diego violinisti, historia e djalit brazilian që përloti botën

Violinisti i vogël, Diego u bë simbol i shpresës për luftën kundër leukemisë dhe i indinjatës ndaj krimit* Djali që qan në foto është Diego...

Rio 2016-Hacker-at rusë thyejnë serverin e WADA-s/ Ja sportistët që përdornin dopping

Disa hacker-a rusë kanë arritur të thyejnë serverin e sajteve amerikane. Sulmi është bërë ndaj Agjencisë Ndërkombëtare të Anti-Dopingut (WADA). Disa kampionë amerikanë kanë justifikuar...

Adriano nga futbollisti më i mirë i botës në trafikant të drogës e vrasës

Dikur ishte futbollisti më i famshëm për  Interin, Parmën dhe Romën, për këtë braziliani Adriano fitonte 80.000 dollarë në javë dhe ishte në kulmin...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -