- Advertisement -

TAG

Republika Çeke

Çekia, për të tretën ditë radhazi, me shifër rekord rastesh me koronavirus

Republika Çeke njoftoi për 5,394 raste të reja me koronavirus, të regjistruara të enjten. Kjo është shifra e tretë rekorde me radhë në vendin me...

Pallati nën flakë/ Humbin jetën 11 persona dhe 10 të plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Republikën Çeke. 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 10 kanë mbetur të lënduar pas një zjarri që përfshiu...

Mali i Zi rihap kufijtë me disa shtete në fillim të qershorit

Vendet e para me të cilat Mali i Zi do t’i rihapë kufijtë në fillim të qershorit, janë: Kroacia, Sllovenia, Austria, Gjermania, Polonia, Republika...

Zbulohet pusi prej druri më i vjetër në botë

Arkeologët kanë zbuluar një pus neolitik 7000 vjeçar në Europën Lindore, i cili besohet se është struktura më e vjetër prej druri në botë. Një...

Gazeta gjermane tregon se si u bllokua nga Hungaria, që njeriu i Sorosit të drejtonte Komisionin Europian

Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung: Hungaria bllokoi zgjedhjen e Timmermans si Kryetar i Komisionit Evropian, sepse është njeri i ngushtë me Soros. Artikulli i plotë: Si...

Latest news

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...
- Advertisement -