- Advertisement -

TAG

raki

Nota e Shën’Kollit m’shpin tonë

Nga dom Gjergj Meta M’shpin tonë, nota e shën’Kollit, qe i bje me dat 5 dhjetor, nuk ishte festu mo me miq qy pri vitit...

Fustanella u njoh si e Greqisë, çiftelia e Turqisë, lahuta e Serbisë…Të mbajmë fort Flor Mumajesin

Nga Sokol Shameti Rakia u njoh si pasuri shpirtërore e Bullgarisë, djathi i bardhë dhe fustanella të Greqisë, çiftelia e Turqisë, e tani lahuta pasuri...

Shqipëria e Jugut, një udhëtim mes kështjellave, peizazheve përrallore, rakisë dhe byrekut

Gazeta italiane “Corriere della sera”, i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë, kësaj herë në një rrugëtim magjepsës në jugun e vendit. Në shkrimin e...

Kjo opozitë ka “vdekur”, kërcejnë valle të madhe si në një orgji me mish e raki, me “klepta e lefta”

Nga Artan Fuga Si është e mundur që nuk di një ligj të plotë të dërguar në Kuvend për shqyrtim dhe miratim nga ana e...

Te “Rruga ime” ka qindra të rinj që duan të ikin në Gjermani

Nga Edison Ypi Rruga ime ka qindra banorë që e kalojnë jetën duke i bërë vetes pyetjen; Pse qeni po të jetë i gjallë mund...

Meta valle në Korçë: Nga të kemi ty o trim, me opingë e pi rakinë (Film)

Në aktivitetet e tij publike duket sikur çdo herë e më shumë, Presidenti Meta i largohet politikës.Gjatë një vizite në Korçë mbrëmjen e djeshme...

Kokë qingji dhe raki, festë në burgun e Fushë Krujës

Festa e Krishtlindjes është festuar edhe në burgjet shqiptare. Në redaksinë e Report TV ka mbërritur kjo foto nga burgu i Fushë Krujës nga...

Revista spanjolle: Tirana është qyteti më fantastik në Europë

Nga Patricia Rey Mallen *Artikull i botuar në revistën spanjolle “Condé Nast Traveler” Për titullin “qyteti më fantastik” i Europës” ka shumë pretendentë seriozë. Barcelona, Brukseli,...

Rita Ora, Ed Sheeran dhe Gordon Ramsey pijnë raki nga Kosova (film)

Të ftuar në emisionin e “Jonathan Ross Show” , këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, e cila ka promovuar edhe këngën e saj të...

Vendi i çudive…në burgun e Lezhës gjenden bërsi për të bërë raki

Kishim dëgjuar për produkte të ndryshme që futen ilegalisht në burgje, por imagjinata nuk na kishte shkuar deri tek bërsitë që përdoren për të...

Latest news

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...

Tërmeti 5.8 ballë në Kretë, sizmiologu i njohur grek: Nuk pritej i kësaj shkalle, s’e dimë nëse është paralajmërim për të tjera lëkundje

Një tërmet me magnitutë 5.8 ballë të shkallës rihter goditi ishullin e Kretës këtë të hënë, duke shënuar deri më tani dhe 1 viktimë....
- Advertisement -