Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fustanella u njoh si e Greqisë, çiftelia e Turqisë, lahuta e Serbisë…Të mbajmë fort Flor Mumajesin

Nga Media 0

Nga Sokol Shameti

Rakia u njoh si pasuri shpirtërore e Bullgarisë, djathi i bardhë dhe fustanella të Greqisë, çiftelia e Turqisë, e tani lahuta pasuri shpirtërore e Serbisë (të gjitha të regjistruara e certifikuara në UNESCO gjatë kohës që ne flinim gjumë).
Të mbajmë fort tani Flor Mumajesin me Ard Daullxhiun, se mund të na i regjistrojë ndonjë Rumani a ndonjë Azerbajxhan si pasuri të vet dhe ku të mbytemi pastaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej