- Advertisement -

TAG

radio

Jetë nate? Brikeni ta kthejë mëngjezore, Redi të bëjë koktejl paçesh

Nga Enkel Demi Ogerta ka të drejtë, sepse Brikeni e teproi aq shumë me jetën e natën tek “N’mes”, sepse sipas Komitetit të Ekspertëve është...

Kush bllokon rrugët është rock si programi im në radio

Nga Enkel Demi Në këtë çast që po shkruaj, studentët e Mjekësisë kanë bllokuar kryqëzimin tek 9 katëshet (Rruga e Barikadave), ndërsa ata të Universitetit...

Kur Lasgushi më tha: “Kosovarit që më ka ndryshuar 1 fjalë te kënga, unë ja çaj barkun me thikë”

Nga Edison Ypi Një pas-mesnatë andej nga '80 e caja, kur kurvi ende s'kishte ngordhur, si gjithmonë me kufje në vesh, po kaloja radion stacion...

Gazeta holandeze: Në 1988-n një familje model shqiptare kishte simbol radion

Nga Armand Plaka Ndoshta s’do më ngacmonte aspak t’a vija në dukje në mënyrë eksplicite e madje as t’a nxirrja fare si postim në FB,...

Seç është një radio greke që është përhapur si lia e dhenve në kafenetë e Tiranës

Nga Sokol Shameti Seç është një radio greke që është përhapur si lia e dhenve. E dëgjon në të gjitha kafenetë e Tiranës. Të thuash ti...

Ky po që është babagjysh. Blendi Salaj na tregon çfarë ndodhi në 27 orë transmetim në radio

Blendi Salaj ka qëndruar 27 orë në transmetim dhe ky nuk është viti i parë që e bën. Në programin e tij “Klubi i...

Media e lirë me pronarë të (vet)robëruar?!

Nga Lutfi Dervishi Një gazetar që takova sot në Shkodër ishte shumë i kënaqur se kishte marrë rrogën e muajit dhjetor. Për vitin 2015 ai...

Papa, rojet zvicerane lajmëtarë të San Lorencos

Meqenëse nuk sheh asnjëherë televizor, Papa Françesko duhet të jetë i vetmi argjentinas i gjallë që nuk e ka shijuar asnjëherë magjinë e Leo...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -