- Advertisement -

TAG

qytetar

“Energjia është shtrenjtë dhe ka ndërprerje”, qytetarët e Kukësit vështirësi në sigurimin e lëndës drusore: I marrim drutë me thasë si hajdutë! (film)

Ulja e temperaturave dhe afrimi i stinës së dimrit rrit kërkesën për sigurimin e lëndës drusore për familjet kuksiane. Sigurimi i lëndës drusore për...

Dyshimet ndaj vaksinës nuk ka kufij, ja çfarë bëri një qytetar menjëherë pas injektimit të dozës

Ndërsa fushata e vaksinimit vazhdon në gjithë rruzullin tokësor, miliona njerez vazhdojnë të jenë skeptik në lidhje me vaksinën anti-covid. Por siç duket ky skepticizëm...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Lëvizja Vetëvendosje: Shkojmë përpara me kandidatë që zgjidhen prej iniciativave qytetare

Nga Lëvizja Vetëvendosje Lëvizja VETËVENDOSJE! Qendra në Shqipëri do të angazhohet në mbështetje të iniciativave qytetare që çojnë përpara kandidatë nga zgjedhësit në cilëndo prej...

Rritet numri i qytetarëve që s’mbajnë maska, qindra ‘të pabindur’ gjobiten me 3000 lekë, e pësojnë dhe pasagjerët në makina

Policia e Shtetit ka publikuar shifrat e fundit përsa i përket masave administrative për qytetarët që kapen pa maska mbrojtëse në ambiente të jashtme. Në...

Nesër fillojnë kufizimet e reja për të udhëtuar drejt Greqisë, ja çfarë duhet të keni me vete

Duke filluar nga dita e nesërme të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt Greqisë do të duhet të karantiinohen për 7 ditë në shtetin grek. Policia...

Berat Buzhala i infektuar bën një apel të fortë: Shtratin e një të vdekuri e zë një tjetër qytetar

Gazetari i njohur Berat Buzhala u është drejtuar me një apel të pazakontë qytetarëve. Prej disa ditësh ai është i infektuar me koronavirus. Në një...

Skandaloze gjuha e Ramës në Laç: Bjere çik atë të ziun, ku është ai i ziu? (film)

Kryeministri Edi Rama ishte sot në qytetin e Laçit, për të takuar nga afër qytetarët e prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Qytetarët drejotjnë...

Erion Veliaj pushon nga puna qytetarin, nuk ishte në mitingun e PS-së

Në 23 Mars Erion Veliaj zhvilloi një miting në sheshin "Nënë Tereza" ku ai u prezantua përpara rreth 6000 mijë personave si kandidati i...

Qytetari në mitingun e Veliajt: Kot kam ardhur (film)

Në Tiranë kanë janë urdhëruar sot të vijnë edhe punonjës të administratës në rrethe, për të marrë pjesë në mitingun ku Erion Veliaj u...

Latest news

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...
- Advertisement -