- Advertisement -

TAG

qeveria shqiptare

Manastirliu: Më 15 shkurt mbërrin sasia tjetër e vaksinave e premtuar nga Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se 15 shkurti do të jeta data tjetër e mbërritjes së dozave të të tjera të premtuara...

Përgjigjet e munguara të Kryeministrit për kontratën me Kastratin

Nga Ermal Mulosmani Sot, për herë të parë Kryeministri Rama dha disa shpjegime për rishikimin e kontratës koncesionare të Aeroportit të Rinasit në favor të kompanisë...

Zgjerimi i Greqisë, reagon Meta: S’do lejoj të cenohet interesi kombëtar!

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë pas vendimit të Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje në Detin Jon, duke theksuar prerë...

Përfundon vizita e Ramës, vëllezërit e Klodian Rashës: Pensionin do e japim për bamirësi (film)

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të marte ka vizituar sërish familjen e Klodjan Rashës, 25 vjeçarit të vrarë nga një efektiv policie. Pas përfundimit...

Denoncimi i PD: Qeveria nuk ka synim të zgjidhë problemin e pronës, lëvizjet e saj në favor të korrupsionit

Ish-zëvendës kryeministrja në qeverinë teknike Ledina Mandija, nga Partia Demokratike deklaroi se qeveria aktuale shqiptare nuk ka pasur kurrë synim që të zgjidhë problemin...

Zgjerimi i kufirit detar/ Mediat greke: Qeveria shqiptare mirëpriti vendimin e Greqisë

Mediat greke e kanë cilësuar si një vendim të mirëpritur nga qeveria shqiptare të zgjerimit të ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në...

Manastirliu: Maskat e barrierat mbrojtëse të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur

Qeveria shqiptare vendosi sot përdorimin e maskës/barrierën mbrojtëse prej tekstili si të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se...

Kosova i kërkon Shqipërisë pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit

Qeveria e Kosovës i ka kërkuar dje, Qeverisë së Shqipërisë, pezullimin e taksës në Rrugën e Kombit për të gjithë qytetarët e Kosovës deri më...

Manastirliu tregon detajin e rëndë: Tre të intubuar janë mosha të reja

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zbuluar nga foltorja e Kuvendit moshën e tre prej pacientëve të intubuar në spitalin Infektiv. Manastirliu tha se tre...

VOA: FMN rrëzon nismat e mëdha të qeverisë shqiptare

Fondi Monetar Ndërkombëtar është kundër nismës së propozuar nga Qeveria shqiptare për të hequr, deri në vitin 2029, tatim-fitimin për të gjitha bizneset me...

Latest news

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...
- Advertisement -