- Advertisement -

TAG

qeveria e Kosoves

Zyrtarët e lartë të BE-së: Dialogu me Beogradin mbetet çështje kyçe për Kosovën

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në urimet e tyre për zgjedhjen e qeverisë së re të Kosovës kanë theksuar rëndësinë e vazhdimit të...

Vuçiç paralajmëroi vaksinimin në Mitrovicë, reagon qeveria e Kosovës: Do të marrim masa

Qeveria e Kosovës ka reaguar pasi dje filloi vaksinimi i qytetarëve serbë në veri të Kosovës, i organizuar nga Qeveria e Serbisë. Ekzekutivi ka thënë...

AAK: Haradinaj do të vazhdojë të jetë kandidat për president

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj do të vazhdojë të jetë kandidat i kësaj partie për president të Kosovës, kanë...

Vetëvendosja: Vendimi i Kushtetueses nuk ia ndalon Kurtit të garojë në zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, lidhur me ndalimin e personave të dënuar që të marrin pjesë në zgjedhje, nuk...

Situata Covid, Hoti: Do të marrim masa që t’u krijojmë kushte bizneseve

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, por nuk është bërë e ditur nëse do të ndryshohen masat anti-COVID. Kryeministri Avdullah Hoti ka...

Dialogu Kosovë-Serbi, rifillon të enjten diskutimi

Këtë të enjte pritet që të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel të ekspertëve. Në Bruksel pritet të vazhdohet diskutimi ndërmjet palëve për pretendimet financiare. Këtë...

Qeveria e Kosovës miraton nisjen e negociatave me Malin e Zi për tatim të dyfishtë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e kësaj të hëne ka miratuar nisjen e negociatave për eliminimin e tatimit të dyfishtë me Malin e Zi. Kjo...

Kosova mbyll dyert e universiteteve, mësim online në publik dhe privat

Për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus, qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja antiCovid. Qeveria ka vendosur që procesi arsimor në...

Kosovë: Tetë viktima, 334 të infektuar me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar të martën 334 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,621 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK)...

Kosova merr masat e reja: Shtetasit që hyjnë në vend, duhet të kenë testin negativ për Covid-19

Qeveria e Kosovës, në kuadër të masave të veçanta për mbrojtjen nga pandemia COVID-19, ka përcaktuar edhe rregullat për qytetarët që hyjnë në Kosovë...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -