- Advertisement -

TAG

qarku shkoder

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

U komandua në krye të Shkodrës, Lamallari merr vendimin e parë kundër Covid-19: Ja masat për tregjet (dokument)

 Zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari, tashmë i deleguar si prefekt në Shkodër e cila është ndër zonat më problematike sa i përket Covid-19,...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Shkodër, 8 persona të infektuar

Shtohet sërish numri i të prekurve me Covid-19 në Qarkun Shkodër. Raportohet se dy persona të tjerë në Vau Dejës rezultuan pozitiv me koronavirus. Të...

“Fenomeni i Valdrin Pjetrit duhet të ç’rrënjoset”/ Balla dhe Bushati bëjnë deklaratat e forta pas mbledhjes së PS-së

Ka përfunduar mbledhja e kreut të Partisë Socialiste Edi Rama me drejtuesit politikë të PS-së në qarkun Shkodër. Në një deklaratë për mediat, ish-ministri i...

Rama urdhëron shkarkimin e drejtorëve burra në Shkodër: Do krijojmë një imazh të ri

Ka përfunduar pak çaste më parë mbledhja e kreut të Partisë Socialiste Edi Rama me drejtuesit politikë të PS-së në qarkun Shkodër. Mësohet se kryeministri...

Një tjetër tërheqje nga lista e PD-së në Shkodër

Pas kryetarit të degës së Partisë Demokratike në Shkodër, Ramiz Çobaj, një tjetër emër në listën e kandidatëve të këtij qarku ka vendosur tërheqjen. Bëhet...

Ministria e Bujqësisë: Rreth 2000 ha tokë të përmbytura në veri të vendit

Gjatë njoftimit të orës 15:00, Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, njofton se situata e përmbytjeve po përmirësohet pasi në disa...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -