U komandua në krye të Shkodrës, Lamallari merr vendimin e parë kundër Covid-19: Ja masat për tregjet (dokument)

Duhet të lëçisni

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

 Zv. ministri i Brendshëm Besfort Lamallari, tashmë i deleguar si prefekt në Shkodër e cila është ndër zonat më problematike sa i përket Covid-19, sot ka marrë vendimin e parë sa i përket përballimit të situatës së krijuar prej pandemisë.

Bëhet me dije se Lamallari ka vendosur që tregu i Zdrales të qëndrojë i mbyllur deri më 23 qershor 2020.

Sakaq ai ka kërkuar që tregu i shitjes me shumicë në Dobraç të marrë masa higjeno-sanitare. Në Dobraç sipas vendimit duhet të ruhet distanca dhe të vendoset sinjalistika.

Kujtojmë se Shkodra deri më tani raporton 103 raste me Covid dhe është cilësuar si “mina me sahat” pasi  renditet e dyta për nurmin e të prekurve pas Tiranës.

Vendimi:

Vendim nr.04 datë 24.04.2020 i Komisionit të Mbrojtjes Civile, Qarku Shkodër.

– Në kuadër të zgjatjes së gjendjes së fatkeqësisë natyrore me VKM Nr.312, datë 18.4.2020 për propozimin Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për dhënien e pëlqimit për zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, të shpallur me vendimin nr.243, datë 24.3.2020, të Këshillit të Ministrave “Për Shpalljen e Gjendjes se Fatkeqësisë Natyrore”, veprimtaria tregtare në Tregun Zdrale do të vazhdojë të jetë e pezulluar deri në datën 23.6.2020, për tregtarët e produkteve bujqësore.

– Prioritet gjetja dhe vënia në funksionim i një tregu alternativ, sipas standardeve të nevojshme.

  • Tregu i shitjes me shumicë Fruta Perime, Dobraç të marrë masa për rritjen e parametrave higjeno-sanitare (dezinfektimi, sinjalistika, distanca e nevojshme).

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...