- Advertisement -

TAG

pyje

Paralajmërimi i frikshëm/ Profesori i gjeologjisë: Shqipëria zonë tërmetesh. Grykësia për të bërë pallate shumëkatëshe do të sjellë katastrofa (film)

Nëse fatkeqësia natyrore gjunjëzoi Gjermaninë, mendoni se çfarë mund të ngjajë në Shqipëri. Nuk ka më pyje apo hapësira të gjelbëra, por palate shumëkatëshe....

Mes pyjeve, Artan Hoxha tregon “skifterin” që zbuloi arat me hashash në jug (film)

Gazetari Artan Hoxha ka postuar pamje nga tokat e mbjella me kanabis. Bima narkotike është konstatuar në një luginë rrëzë vargmalit Trebeshinë-Dhembel-Nemerçkë. Gazetari Hoxha në ditët...

Dy vatra zjarri në pyjet e Lezhës, terreni malor vështirëson shuarjen e flakëve

Dy vatra të reja zjarri janë konstatuar sot në pyjet e Lezhës, konkretisht në fshatrat Zimaj dhe Kashnjet. Gazetari Elidon Ndreka raporton se aktualisht nuk...

Zjarri përshin pyjet në Shqipëri, digjet një sipërfaqe e madhe pishash në Fier dhe Velipojë (foto)

Një zjarr i rrezikshëm ka përfshirë ditën e sotme vendin e quajtur zona e Shkozës në Fier dhe zonën e Majës së Zezë në...

Prisnin pemë në mënyrë të jashtëligjshme, procedohet inspektori dhe dy persona në Shkodër

Tre persona janë proceduar penalisht nga Policia e Shkodrës pasi akuzohen për prerje të paligjshme të pyjeve. Në kuadër të operacionit "Maranaj" u bllokua edhe...

Prerje pyjesh dhe ndërtime pa leje/ Procedohen penalisht 9 persona në Dibër

Policia e Dibrës ka proceduar penalisht nëntë persona për krime mjedisore si prerje e paligjshme e pyjeve dhe ndërtime pa leje. Policia identifikoi 6 raste...

Kavajë, përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë. Bëhet me dije se zjarri ka prekur sipërfaqet pyjore të Bedenit. Era...

OKB: Shqipëria me humbjet më të mëdha të pyjeve në Mesdhe

Shqipëria, Portugalia dhe Bosnja kanë shënuar humbjet më të mëdha në sipërfaqet e pyjeve nga 1990 në 2015-n sipas studimeve që janë kryer në...

Pyjet në Pukë përfshihen nga flakët, era po përhap zjarrin

Disa pyje janë përfshirë nga flakët në disa fshatra të Pukës. Mësohet se zjarri nisi në disa pyje në fshatin Dush dhe erërat kanë...

Brezi ynë i bëri malet e Krujës gurore, pyjet-pallate, ç’duam ne me Skënderbenë?

Nga Auron Tare Kam një javë që kudo që e kthej televizorin shikoj debate të ethshme për Skënderbenë. Debate pa fund, shpjegime, të reja, të...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -