- Advertisement -

TAG

pushimet

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...

Nis pushimet Gjush Akullorja! Për relax në Turqi tek Nusreti, 1300 dollarë bifteku (foto)

Ai që sot duhej të ishte përballë drejtësisë për shumë leje ndërtimesh që ka dhënë pa kriter, duke sjellë edhe një tragjedi me tërmetin...

Shqiptarët nuk përballojnë ushqimet, veshjet, vetëm kaq prej tyre mund të shkojnë me pushime

Një anketë e Këshillit të Kooperimit Rajonal i nxori shqiptarët si popullin me pamundësitë më të mëdha për të paguar faturat mujore të dritave...

Nga xhamat ndarës në plazh te tavolinat me distancë, si do të pushojnë europianët këtë vit

Si do të pushojnë europianët këtë vit? Ministrat e Turizmit të BE nuk kanë ndonjë plan kohor për rigjallërimin e udhëtimit. Por nëse do...

Përgatitja për shkollë sjell emocione për prindërit dhe fëmijët

Nga Dr. Enertila Bekteshi* Rikthimi përsëri në dyert e shkollës mund të jetë po aq emocionuese për prindërit, ashtu siç është për fëmijët. Një pjesë...

Trendi i ri i fotove të pushimeve

Në Instagram po mbizotëron një trend i ri fotosh pushimesh. VIP-at nuk postojnë më foto me bikini apo peizazesh të mrekullueshme, por tashmë u japin...

Më prishe pushimet, Agim Hushi!

Nga Kozeta Kurti Kam gjysmë ore që nuk po di si t’i drejtohem personazhit Agim Hushi: I dashur Agim; i nderuar zoti Hushi… apo si? I...

Kancelarja Merkel shkon me pushime në kulmin e fushatës elektorale

Kancelarja gjermane, Angela Merkel filloi sot pushimet, pikërisht kur fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të shtatorit ka hyrë në fazën kritike.   Merkel do të marrë pjesë,...

Bebe Rexha zgjedh Shqipërinë për pushime, e shoqëron kudo vajza e Ilir Metës

Teksa shumë VIP-a shqiptar kanë zgjedhur destinacione të largëta si Mexico, L.A., Santorini për të kaluar pushimet, këngëtarja me famë ndërkombëtare Bebe Rexha do...

Latest news

Policia maqedonase arreston katër persona për blerje të votave

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona të dyshuar për blerje të votave për zgjedhjet lokale që do të mbahet të dielën, më 17 tetor. Ministria...

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...
- Advertisement -