- Advertisement -

TAG

pronare

Pronari i hotelit terrorizon familjen në Himarë, u del para makinës, fëmija nuk pushon së qari (film)

Një incident është shënuar në Jug të vendit ku pretagonistë janë dy pronarë hoteli dhe një familje që kishte shkuar për të pushuar. Ashtu siç...

U shkarkua nga detyra më 2019, Artan Bajrami përfundimisht jashtë Drejtësisë

KPA-ja ka lënë në fuqi vendimin e shkurtit 2019 të KPK-së për shkarkim nga detyra të prokurorit Artan Bajrami, duke e lënë përfundimisht jashtë...

E pazakontë/ Pronarja e një firme kozmetike u lan këmbët punonjësve në shenjë respekti (film)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një ceremoni në Jinan në Kinë, gjatë vlerësimit të punonjësve të një kompanie. Pronarja e firmës ka shprehur...

Shqiptarët me shtëpi të vogla, por janë pronarë

Anketa e Cilësisë së Jetës e Komisionit Evropian vëren se Shqipëria është vendi me banesat me numrin më të ulët të dhomave në Evropë....

Si po vjedhin pronarët e TV-ve në bashkëpunim me Ramën

Nga Andi Bushati Pronarët dhe drejtuesit e televizioneve private dolën nga klandestiniteti i takimeve në kryeministri me Edi Ramën, për t’u shfaqur me zë dhe...

Deputetët e PS sulm ministrave: Janë bërë si pronarë firmash

Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, pas largimit të kryeministri Edi Rama, deputetët e PS kanë shpërthyer kundër ministrave të kabinetit qeveritar. Në mbledhjen me...

Po që pronari nuk ju mbron, a ju vjen turp të dashur kolegë gazetarë?

Nga Ardit Rada Po lexoj gazetarë që u vjen turp nga Kryeministri! Një lumë fyerjesh të Edi Ramës ndaj reporterëve me mikrofon në dorë sigurisht...

Pronarët u pushkatuan në diktaturë, tani masakrohen nën hundën e shtetit demokratik

Nga Eurial Vinka Nuk mjaftonte që pronarët të pushktuar dhe të burgosur politikë të masakrohen nga diktatura komuniste, po duhej të dilnin disa individë, llumi...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -