- Advertisement -

TAG

presidentja e Kosoves

Vdekja e Madeleine Albright / Vjosa Osmani takim me familjarët në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të javës së ardhshme, do të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të marr...

Osmani pas takimit me Pendarovskin: Zë i qartë për liberalizimin e vizave të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot presidentin e Maqedonisë së Veriut. Pas takimit zyrtar me Stevo Pendarovski, Osmani ka shprehur se vizita...

Vjosa Osmani pret sot në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të takohet sot me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Takimi do të zhvillohet në orën 16:00, në kabinetin e...

Kosova pjesë e Samitit të Demokracisë në SHBA, Osmani falënderon Biden

Kosova do të jetë pjesë e Samitit të Demokracisë në SHBA. Lajmi është bërë i ditur nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ku përmes një...

Osmani vëzhguesve të BE-së: Strukturat ilegale të Serbisë cënuan garën në komunat e banuara me serbë

Presidentja e Kosoves,  Vjosa Osmani ka pritur në takim një delegacion të Misionit Vëzhgues të Zgjedhjeve të BE-së. Presidentja Osmani në takim është shprehur...

Osmani: Ndërkombëtarët të mos injorojnë synimet ruso-serbe për destabilizim në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas djegies së qendrës së regjistrimit të automjeteve në Zubin Potok dhe sulmin me bombë në të...

Presidentja Osmani: Kosova është pro vazhdimit të dialogut më Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se Kosova është për vijimin e dialogut me Serbinë. Në një vizitë zyrtare në Nju Jork, ajo ka...

Vjosa Osmani takohet me Bill Clinton: Jemi aleati juaj për paqe në botë kurdo e kudo

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në SHBA me ish-presidentin amerikan Bill Clinton. Osmani ka ndarë në rrjetet sociale foto nga takimi ku shkruan...

Osmani: Ftohja e raportit Shqipëri-Kosovë ndodh për vite me radhë, “Ballkani i Hapur” nuk shtyn para interesat tanë

Në një intervistë me DW, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, flet për pandeminë, marrëdhëniet me Shqipërinë, SHBA dhe Bashkimin Evropian dhe pritshmëritë e saj...

Osmani në vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po zhvillon vizitën e saj të parë zyrtare në Berlin. Të martën u prit nga presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier,...

Latest news

Socialistët refuzuan t’u jepnin votat për President, Alibeaj anulon mbledhjen e PD-së

Është anuluar mbledhja e thirrur ditën e sotme nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.  Alibeaj ftoi të gjithë anëtarët e...

Steam Deck ofron mbështetjen më të mirë për Windows

Valve tani ka aktivizuar një nga drejtuesit më të rëndësishëm të Windows për Steam Deck, duke i lejuar përdoruesit të ndryshojnë relativisht lehtë sistemin...

Zgjedhjet në PD, Noka: Nuk refuzohet dot vullneti i një populli

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, duke folur për garën me vetëm një rival, tha se nuk ka pasur ambicie nga persona të tjerë. Sipas...

Zbardhet dosja e Henrik Hoxhaj, si tentoi të ekzekutonte Filip Gjeloshin

Henrik Hoxhaj, 30 vjeçari i cili strehoi në Fier Nuredin Dumanin pas atentatit që iu bë këtij më 29 mars 2022, akuzohet për 8...

Protesta e BSPK, thirrje Kurtit të parandalojë grevën e përgjithshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës po mban një protestë në kryeqytet me kërkesën miratimin e Ligjit për Paga. Kryetari i BSPK-së, Atdhe...
- Advertisement -