- Advertisement -

TAG

presidentja e Kosoves

Rekomandimi për shtyrjen e zgjedhjeve lokale, Osmani takon sot krerët e partive politike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ftuar sot në një takim konsultativ të gjitha partitë politike për të diskutuar rreth procesit zgjedhor dhe ndikimin...

Presidentja Osmani flet për ardhjen e refugjatëve afganë: Çështje ditësh

Kosova është e gatshme për pranimin e qytetarëve që do të evakuohen nga Afganistani, mirëpo koha e saktë e ardhjes së tyre nuk dihet...

Osmani: Kosova i ka dhënë përgjigje pozitive kërkesës amerikane për strehimin e afganëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar në lidhje me strehimin e afganëve në Kosovë. Omasni përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka dhënë...

Osmani në valën e rritjes së numrit të rasteve apel: Vaksinimi është akt patriotik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas rritjes së numrit të të infektuarve me Covid gjatë ditëve të fundit. Osmani ka bërë thirrje qytetarëve...

Ushtarët e FSK-së në Shqipëri, Osmani: Kosova qëndron gati për të ndihmuar miqtë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur përkrahjen e Kosovës për vendet e rajonit të cilat janë përfshirë nga zjarret ditëve të fundit. Përmes një...

Osmani për “Der Spiegel”: Askush s’duhet ta quajë Thaçin “zagar të amerikanëve”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se askush nuk duhet ta quajë ish-presidentin Hashim Thaçi “zagar të amerikanëve”, pavarësisht dallimeve politike që kanë...

Osmani takim me nënkryetarin e PE-së: Qytetarëve të Kosovës t’i mundësohet liberalizimi i vizave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur ditën e sotme në takim, nënkryetarin e Parlamentit Europian, Ranier Wieland dhe një delegacion të Shoqatës gjermano-kosovare. Gjatë...

Vjosa Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Austri. Osmani ka thënë se Republika e Kosovës ka miq të...

Vjosa Osmani i kërkon dorëheqjen kryetares së KQZ, ja si i përgjigjet zyrtarja kosovare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar dorëheqjen kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka. Mediat fqinje kanë mësuar nga burime...

Osmani për dialogun: Kemi vija të kuqe, nuk pranojmë lëvizje të kufijve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se Kosova është e vendosur që të vazhdojë dialogun me Serbinë dhe të ketë bashkëpunim me të...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -