- Advertisement -

TAG

presidentja e Kosoves

Presidentja Vjosa Osmani takim me partitë politike, vendoset sot data e zgjedhjeve lokale në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot do të fillojë diskutimet me partitë politike për të përcaktuar datën e zgjedhjeve lokale. Këshilltari për media i presidentes,...

Miratohet kërkesa e MPJ-së së Kosovës, lirohen nga detyra ambasadorët e emëruar politikë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka liruar nga detyra të gjithë ambasadorët e Kosovës,...

Vjosa Osmani uron besimtarët myslimanë: Esenca e kësaj feste është solidariteti

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit. Osmani shkruan se esenca e kësaj feste është solidariteti ndaj...

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Vjosa Osmani: 14 prilli do të jetë dita e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka takuar deputeten Vasfije Krasniqi, e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, ndërsa pas takimit u...

Pandemia/ Vjosa Osmani pret ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë: Faleminderit shtetit shqiptar për bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi ku kanë folur për vaksinat. Osmani e ka falënderuar ambasadorin...

Osmani: Njohja nga Izraeli ka forcuar pozicionin ndërkombëtar të Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka thënë të martën homologut të saj izraelit, Yariv Levin se pas njohjes së shtetësisë së Kosovës nga...

Vjosa Osmani: Kuvendi i Shqipërisë të miratojë rezolutë që dënon krimet serbe, mos të falsifikohet historia

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në fjalën e mbajtur gjatë konferencës për media, pasi takoi kreun e PD-së Lulzim Basha, u shpreh se Shqipëria...

Latest news

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...
- Advertisement -