- Advertisement -

TAG

presidenti Macron

Me vështirësi por më në fund e merr guximin, Presidenti Macron pranon rolin e Francës në gjenocidin në Ruanda

Presidenti francez Emmanuel Macron ka pranuar rolin e Frances ne gjenocidin ne Ruanda më 1994, kohë kur vdiqën rreth 800 000 tutsi etnikë dhe...

Macron: Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE (film)

Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në facebook një video të Presidentit të Francës Emanuel Macron, i cili shpjegon të vertetën në...

Macron: Shqipërisë i dhamë vizat dhe kemi mijëra persona që kërkojnë azil

Presidenti Macron ripohoi qëndrimin e Francës zyrtare, se është kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë. Në konferencën e përbashkët për mediat mbrëmjen e së mërkurës,...

Merkel e pranon para samitit: Shanset për Shqipërinë nuk janë shumë të mira

Gjermania ende kërkon gjetjen e një pozicioni të përbashkët me Francën për çeljen e negociatave. Presidenti Macron, që kundërshton çeljen e tyre përmend numrin...

Samiti i Berlinit, Zoran Zaev sfidon Merkelin dhe Macron me dorëheqje

Në Samitin e Berlinit, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, është shprehur i gatshëm të dorëhiqet nga detyra nëse vendit të tij nuk...

Dy ditë para samitit në Berlin, Thaçi zbardh kërkesat

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, zbardh disa nga temat e samitit të Berlinit i cili pritet të zhvillohet të martën. Përmes një postimi...

Francë/ Zbythet Presidenti Macron. Moratorium për taksën e karburantit (film)

Kryeministri francez, Edouard Philippe doli para gazetarëve che shpalli një moratorium për gjashtë muaj, gjatë cilit nuk do të ketë asnjë rritje çmimesh për...

Mahnitja e II e Parisit…

Nga Mesila Doda Sot, kryeministri shqiptar është në takim me Presidentin Macron... Tema e bisedimeve me gjasa do të jetë, ecuria e Shqipërisë në procesin e...

Ja dhe lali Eri u gjet…

Kushdo që mbeti keq, tek pa Presidentin Trump dhe Macron të mbillnin një pemë pa lalin e pemëve, tashmë mund të ndjehet gjeth, sepse...

Global Positive Forum/ Rama: Shqipëria s’do përfaqësojë më krimin e korrupsionin

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Global Positive Forum, organizuar në Paris me kujdes të presidentit Macron. Nga podiumi kryeministri e nisi fjalën e...

Latest news

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...

KQZ në Kosovë nis shpërndarjen e materialit zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë (KQZ) ka nisur të shtunën që të shpërndajë materialin zgjedhor – përfshirë fletëvotimet – për zgjedhjet lokale që...

Ndërron jetë nga COVID-19 gazetari i njohur, mesazhi prekës i vëllait: Idhulli im, krenaria më e madhe

Humb jetën nga koronavirusi gazetari i njohur Artjan Tepelena. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vëllai i tij, Ilir Tepelena përmes një...

Zjarri ne Astir/ “Dëgjova të thirrej ndihmë ndihmë”

Fqinja e Hava dhe Klodian Osmënaj Nuk folja dot me të se ishte djali si drogaxhi edhe duhej me u rujt. E kemi pas lajmëru...
- Advertisement -