Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Macron: Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE (film)

Nga 27.al 0

Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit e tij në facebook një video të Presidentit të Francës Emanuel Macron, i cili shpjegon të vertetën në lidhje me qëndrimin e BE për moshapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,

“Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE”, shkruan Berisha duke shtuar se “këtë deklaron botërisht Presidenti Emanuel Macron”.

“Ai hedh poshtë mashtrimin e kreut të meduzës Edvin Kristaq Mafia dhe velinës së tij Sugar Cakajt!”, vijon Berisha.

Ja postimi i plotë i ish-kryeministrit:

Presidenti Macron u thotë shqiptarëve të vërtetën:

“Hapjen e negociatave me Shqipërinë e kundërshtuan shumica e vendeve të BE”

Këtë deklaron botërisht Presidenti Emanuel Macron. Ai hedh poshtë mashtrimin e kreut të meduzës Edvin Kristaq Mafia dhe velinës së tij Sugar Cakajt!

Euronews jep deklaratën me zë, figurë dhe twitter të Presidentit Macron!

Ketu më poshtë keni videon e deklaratës të Presidentit të Francës, Macron në Euronews. Ndiqeni atë. sb

“Dje dëgjova disa fjalë se ne pothuajse arritëm uninamitet për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. nuk është e vërtetë. Padyshim, aty kishte një shumicë të gjerë që Maqedonisë së Veriut t’i hapen negociatat, por shumica e shteteve ishin kundër Shqipërisë. Nisja e bisedimeve të anëtarësimit vetëm me një vend do të ishte një gabim i tmerrshëm për Ballkanin”, tha Macron.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej