- Advertisement -

TAG

policia rrugore

Fundjava pas festës, Policia Rrugore merr masat: 62 leje drejtimi të pezulluara vetëm sot

Policia Rrugore ka marrë masat këtë fundjavë për shkak të fluksit pas festave. Me radarë e dragera Policia po monitoron thuajse të gjitha akset,...

Ndërrimi i viteve, policia shton masat duke rritur numrin e efektivëve të terrenit

Me afrimin e festave të fundvitit, policia ka marrë masa për mbarëvajtjen e festave dhe shmangien e ndodhive të pakëndshme. Për natën e ndërrimit të...

Policia këshillon drejtuesit e mjeteve në zonat ku ka reshje të dendura shiu: Bëni kujdes të veçantë

Policia Rrugore ka shtuar prezencën e shërbimeve në të gjitha akset rrugore dhe apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes të...

“Kudo ka radarë”, policia paralajmëron drejtuesit e mjeteve për shpejtësinë në rrugë

Policia rrugore ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes me shpejtësinë. Teksa ka rikujtuar se në çdo rrugë të vendin janë vendosur...

Policia arreston 38 persona në dy ditë, detajet e operacionit

Policia ka nisur masat administrative edhe për motoçiklistët në Tiranë, duke hartuar kështu planin “Tispol – Motomjete 2020”. Gjatë operacionit, brenda dy ditëve janë...

Ndalimi i lëvizjeve/ Policia e Shtetit tregon kush mund të marri autorizimin

Policia e Shtetit ka sqaruar se të gjithë pronarët e bizneseve prodhuese apo ata që ofrojnë shërbime për qytetarët, të cilët duan të akreditojnë...

Tiranë/ Policia Rrugore heq 22 patenta, arrestohen dy shoferë (film)

Gjatë natës së djeshme, policia rrugore ka vazhduar kontrollet në disa pika në kryeqytet. Raportohet se janë pezulluar rreth 22 leje drejtimi, ndërsa dy shoferë...

Pamjet e kontrolleve nga FNSH, bllokohen 140 makina luksoze

Prej 4 ditësh në të gjitha qarqet e vendit, shërbimet e Policisë, FNSH-ja, Policia Kriminale, Shqiponjat, Shigjetat, Patrulla e Përgjithshme dhe Policia Rrugore, po...

Qarku i Korçës pushtohet nga mjegulla, policia apel shoferëve: Bëni kujdes!

Prej orëve të para të mëngjesit së kësaj të martë, qarku i Korçës është pushtuar nga mjegulla duke krijuar vështirësi për drejtuesit e mjeteve. Policia...

Rrëqethëse! Ndahet nga jeta në moshën 27-vjeçare polici i Rrugores. Luftoi 12 orë me vdekjen (mesazhi prekës)

Është ndarë papritur nga jeta në një moshë mjaft të re polici i Policisë Rrugore, Mariglen Mestani. Ai është shuar në moshën 27-vjeçare, pasi...

Latest news

Covid-19/ Franca nis vaksinimin për personat mbi 75 vjeç

Mëngjesin e sotëm Franca ka nisur vaksinimin e përgjithshëm për të gjithë të moshuarit mbi 75 vjeç, duke përfshirë edhe ata që ndodhen jashtë...

Basha: Rama premtoi shëndetësi falas, por e futi në kolaps

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama se ndonëse premtoi shëndetësi falas, futi këtë sistem në kolaps. Përmes një postimi...

Deklarata shokuese për vaksinën e koronavirusit: Mund t’i kthejë njerëzit në homoseksualë

Në një kohë kur vaksina e koronavirusit po kërkohet në doza të larta nga shumë shtete për t’i dhënë fund pandemisë, një rabin orthodoks...

Ti nuk din as me ta lyp… (Përse Edi Rama nuk e pushton Francën?)

Nga Enkel Demi Këtë këngë i këndoi Franca Edi Ramës, udhëheqësit megalloman të Shqipërisë. Para do ditësh ky i fundit doli në një konferencë për...

Aksidenti fatal në Tiranë, shoferi që përplasi për vdekje 9-vjeçaren ishte i dehur

Zbardhen detaje të reja për vdekjen e 9-vjeçares në Tiranë, e cila u përplas dje nga një automjeti. Burime nga policia sqarojnë se shoferi 49-vjeçari...
- Advertisement -