- Advertisement -

TAG

Pogradeci

Humb jetën nga COVID-19, mësuesi 47-vjeçar nga Pogradeci

Një mësues 47-vjeç, nga Pogradeci ka humbur jetën nga koronavirusi. Bëhet me dije se 47-vjeçari prej ditësh ishte i intubuar në spitalin Infektiv, në Tiranë,...

Rama tregon dy Bashkitë që i ka me merak nga pandemia, do thyejë karantinën dhe premton inspektim në terren

Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi në rrjetet sociale që ka zhvilluar me kryebashkiakët e zonave të gjelbra, është tek masat ndaj pandemisë. Ai tregoi...

Selaudin Blloshmi, si e bëri për vete ushtaraku i talentuar mbesën e Ismail Qemalit

Selaudin Blloshmi konsiderohet një prej ushtarakëve më të talentuar shqiptarë me një kontribut të madh në historinë e Shqipërisë. Djali i Hajdar Blloshmit, firmëtarit...

Me pistoletë në shkollë, pranga dy 16-vjeçarëve nga Pogradeci

Policia E Pogradecit ka arrestuar dy adoleshent pasi akuzohen për armëmbajtje pa leje. Burime zyrtare nga policia bën me dije se në pranga kanë përfunduar D.B,...

Sipari i turpit…

Nga Saimir Demi Kampionati i Kategorisë së Parë ka përfunduar, duke dhënë verdikte shumë të rëndësishme, siç janë emrat e dy skuadrave që vitin e...

Grip në Gjirokastër… nuk ka “fair play”

Nga Saimir Demi Që ndonjëherë futbolli që luhet në Shqipëri të duket si pronë private e dikujt, mjafton të jesh disi i interesuar për të...

Qeveria e Maqedonisë nxit shitblerjen e votës në Shqipëri

Nga Urim Gjata Para disa ditësh Kryeprokurorja Speciale e Maqedonisë kërkoi arrestimin e disa zyrtarëve të lartë të qeverisë së Maqedonisë të akuzuar për manipulime...

Ermira Babaliu: Problemi është imoraliteti

Ermira Babaliu, këngëtarja e njohur ka reaguar në rrjetin social pas shkrimit të Enkel Demit “Morali i lapërdhisë”. Ajo ka bërë një koment të...

Latest news

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...
- Advertisement -