Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me pistoletë në shkollë, pranga dy 16-vjeçarëve nga Pogradeci

Nga Klodiana 0

Policia E Pogradecit ka arrestuar dy adoleshent pasi akuzohen për armëmbajtje pa leje.

Burime zyrtare nga policia bën me dije se në pranga kanë përfunduar D.B, 16 vjeç, banues në Pogradec dhe E.M, 16 vjeç, banues në fshatin Vërdovë-Pogradec.

NJOFTIMI I POLICISË
Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve :
• D.B, 16 vjeç, banues në Pogradec dhe
• E.M, 16 vjeç, banues në fshatin Vërdovë-Pogradec.
Pasi më datë 30.01.2018, dyshohet se shtetasi E.M, ka hedhur prapa godinës së një shkolle të mesme në Pogradec, një armë zjarri pistoletë tip “Voltran”, pa fishekë, për të cilën ka deklaruar se ia kishte marrë shtetasit D.B.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej