- Advertisement -

TAG

plarent ndreca

Sherri Rama-Lleshaj/ Edi Rama: Zhduku! Mos të të shoh më! Sandër Lleshaj: Nëse dal nga ajo derë nuk ka kthim pas!

Në Mars të këtij viti, kryeministri Edi Rama ka marrë vendimin për të ndryshuar të gjithë këshillin drejtues së Autoritetit Civil, në krye të...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Ndreca letër kryeministrit Rama për shkeljet e ministres Karabina

Sekretari i Përgjithshëm i MAS Plarent Ndreca informon kryeministrin Rama për shkeljet e Ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina. Vërejtjet për vendimet e ministres Karabina,...

Refuzohet kërkesa e Ministres teknike të Arsimit për shkarkimin e Plarent Ndrecës

Është refuzuar kërkesa e Ministres se Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina për shkarkimin nga detyra të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Komisioni Kombëtar...

Pezullohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit

Ministria e Arsimit,  ka pezulluar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të ministrisë, Plarent Ndrecën. Pas denoncimit në prokurori nga Ministrja e Arsimit, sot është vendosur...

Ministrja teknike e Arsimit kallëzon penalisht në Prokurori Plarent Ndrecën

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kallëzuar sot në Prokurori sekretarin e Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndrecën. Sipas ministres teknike Ndreca ka kryer...

Ministrja e PD-së pezullon Drejtoreshën socialiste të Arsimit në Vlorë/ Akuza dhe për Plarent Ndrecën

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vlorë, Albana Hodaj. Sipas...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -