- Advertisement -

TAG

Piramida

Zjarr tek ambientet e Piramidës në Tiranë

Në ambientet e brendshme të Piramidës në Tiranë, mbrëmjen e sotme ka rënë zjarr. Bëhet me dije se nga zjarri nga vetëm dëme material. Shërbimet e...

Dita Botërore Kundër Tumoreve/ PD marshim për ndërgjegjësimin në luftën kundër kancerit

PD organizon sot një marshim për ndërgjegjësimin në luftën kundër kancerit. Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve, PD i bashkohet nismës së Unionit Ndërkombëtar për...

Protestë 48 orë/ Saldohet Kryeministria, Bulevardi plot me kamera (film)

Kryeministria është blinduar nga forcat e rendit, por përveç numrit të madh të efektivëve që do e mbrojnë, dyert e Kryeministrisë janë salduar me...

Rama kundër Bankës së Shqipërisë, do nxisë piramidat e reja financiare

Përkundrejt paralajmërimeve të bankës së Shqipërisë dhe Autoritetit Bankar Europian, lidhur me përdorimin e monedhave virtuale, apo kriptovalutave, kryeministri Rama ka deklaruar sot se...

Unë, egjiptiani në Babrru dhe kinezia që s’e di nga i bie Shqipëria

Nga Alma Nikolli Fatorino si i zënë ngushtë, a thua se kishte bërë mëkatin më të madh se nuk po mund të ndhmonte dot disa...

Transformohet Piramida, Rama: Ishte ëndrra ime e vjetër

Transformimi i Piramidës do të nisë së shpejti, ndërsa sot është prezantuar projekti që parashikon ta shndërrojë në një qendër inovacioni e teknologjie për...

Piramida, si do të shndërrohet muzeu i diktatorit Hoxha në një shkollë të madhe të artit dhe IT

Piramida nga një muze për diktatorin projektuar 30 vite më parë, synon të kthehet në qendrën të madhe të IT dhe artit për të...

Veliaj: Piramida do të jetë qëndra më e madhe e teknologjisë në rajon

Piramida do të jetë qendra më e madhe e teknologjisë në rajon është shprehur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në çeljen e edicionit të...

Euronews: Piramidat e Ilirëve në Bosnjë “trullosin” opinion botëror

"Lugina e Piramidave" në Bosnjë Hercegovinë vazhdon të tronditë opinionin dhe të tërheqë turistë nga mbarë bota, raporton “EuroNews”, në një investigim të publikuar disa ditë...

Iku sepse dashuronte jetën, por gjeti vdekjen…Protesta në Tiranë për Florencin

Florenci ishte njëri nga ne. I rritur me vuajtje nga prindër të palodhur shqiptarë guxoi të ikë nga Shqipëria për një jetë më të...

Latest news

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia (film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Është koha e urtisë

Më shumë se kurrë na vyn urtia. Kjo situatë nuk përballohet ndryshe. Urtia është cilësia e atyre grave dhe burrave që nuk veprojnë me...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...
- Advertisement -